18. 10. 2019 16:39 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Prokurátor nariadil prepustiť zadržaných exsiskárov Forischa, Feranca a Žiarana

Zadržali ich v utorok v rámci akcie Hyena.

Dom v Bratislave, kde zadržali jedného exsiskárov.
Dom v Bratislave, kde zadržali jedného exsiskárov. Foto: TV Markíza

Dozorový prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry nariadil prepustenie na slobodu všetkých zadržaných obvinených v rámci policajnej akcie Hyena. Urobil tak po preštudovaní spisového materiálu, informoval prokurátor a hovorca KP Oliver Janíček.

Polícia pôvodne obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana.

Forisch je okrem vydierania obvinený aj z drogovej trestnej činnosti, Žiaran za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie a Feranec za vydieranie. Počas akcie Hyena prehľadali 18 rôznych priestorov, zaistili strelné zbrane, strelivo a množstvo drog.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Pavol Forisch a Stanislav Žiaran spolu podnikajú, prezentujú sa ako bojovníci s nespravodlivosťou. Spory mali s Pentou, ale trestné oznámenie podal Forisch napríklad aj na organizátorov Iniciatívy Za slušné Slovensko.

Žiaranovo meno sa na verejnosti objavilo aj v súvislosti s údajným výskytom baktérie listerie v jednom mäsokombináte, v prípade figuroval ako autor podnetu na firmu. Téme sme sa venovali aj v Televíznych novinách , reportáž spracoval Marek Gudiak.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce