29. 10. 2019 10:59 , článok bol aktualizovaný 29. 10. 2019 17:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Polícia druhý deň prehľadávala Akadémiu Policajného zboru

Kurilovská povedala, že prezerali všetky kancelárie a zaistili písomné hodnotenia študentov.

Rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská.
Rektorka Akadémie policajného zboru Lucia Kurilovská. Foto: TV Markíza

Policajná razia, ktorá bola v pondelok (28. 10.) na Akadémii Policajného zboru súvisela so študijnými záležitosťami.  Potvrdila to v rozhovore pre TV Markíza rektorka Lucia Kurilovská.

Raziu urobili na začiatku vyučovania, niektorí študenti ostali pred školou a nepustili ich do vnútra školy. Niektorých vysokoškolských pedagógov pustili policajti zo školy až po niekoľkých hodinách.

Prípad sa vraj týka štyroch pedagógov. Do hľadáčika polície sa dostali údajne kvôli zneužitiu právomoci verejného činiteľa.  Pedagógov a zamestnancov školy zatvorili v aule, vyjsť von mohli iba za dozoru polície. Naopak, študentom odpadlo vyučovanie.

Kurilovská priblížila, že prehliadka sa týkala nebytových priestorov a pokračuje aj v utorok (29. 10.). "Prehľadávajú sa kancelárie jednotlivých pedagógov, pretože tieto úkony sú zamerané na študijné náležitosti. NIč viac neviem, postupujú v súlade s Trestných poriadkom. Od prvého momentu sme súčinní," povedal pre TV Markíza.

Polícia prehľadávala a prehľadáva všetky kancelárie, vyšetrovatelia nemali vytipované konkrétne a zaistili písomné hodnotenia študentov. "Medzi riadkami nám povedali, že išlo o anonymné trestné oznámenie," dodala Kurilovská.

Podľa našich polícia mala školu v hľadáčiku od roku 2014, odkedy ju monitorovala. Nikoho pri razii nezadržali.

Ako tvnoviny.sk informovala policajná hovorkyňa Veronika Slamková  súvislosti s objasňovaním prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa už druhý deň prebieha v priestoroch Akadémie Policajného zboru v Bratislave prehliadka iných priestorov a pozemkov.

"V rámci prehliadky policajti zaisťujú všetky dôkazy potrebné pre riadne objasnenie trestnej veci. V tejto súvislosti neboli doposiaľ zadržané žiadne osoby. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci. Bližšie informácie k prípadu poskytneme, keď to procesná situácia vo vyšetrovaní umožní," dodala.

Reportáž pripravila Ľubica Janíková.

 
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce