29. 10. 2019 11:33 | BRATISLAVA/zg

Milan Mazurek už má rozsudok, pokutu zaplatí z vlastných peňazí

Vyhne sa tak väzeniu.

Exposlanec parlamentu Milan Mazurek (ĽSNS)
Exposlanec parlamentu Milan Mazurek (ĽSNS) Foto: TASR

Bývalý poslanec parlamentu Milan Mazurek už dostal rozsudok z Najvyššieho súdu a uloženú pokutu 10-tisíc eur chce zaplatiť čo najskôr.

"Dostal som ho asi pred dvomi alebo tromi dňami. Pokutu zaplatím čo najskôr a to z vlastných peňazí," reagoval pre náš portál tvnoviny.sk.

Trojčlenný senát Najvyššieho súdu odsúdil Mazureka 3. septembra, keď sprísnil minuloročný rozsudok ŠTS v Pezinku, čo sa týka výšky peňažného trestu. Podľa verdiktu musí zaplatiť spomínanú sumu. Ak by tak neurobil, musel by ísť na pol roka do väzenia.

Mazurek následne prestal byť poslancom NR SR. Senát tak zamietol jeho odvolanie, ale čiastočne vyhovel odvolaniu prokurátora ÚŠP) Zamietol však návrh prokurátora preškoliť Mazureka o rómskom holokauste, keď to nepokladal za potrebné.

Exposlanec čelil obžalobe z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia v jednočinnom súbehu s prečinom podnecovania, hanobenia a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu. Dôvodom boli jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v Rádiu Frontinus.

Exposlanec má na krku zrejme nový problém. Národná kriminálna agentúra začala preverovať jeho ďalšie výroky pre podozrenie z extrémizmu. Polícia ani prokuratúra zatiaľ toto vyšetrovanie nechcú bližšie komentovať.

Pozrite si archívnu reportáž Reného Medzihradského

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce