30. 10. 2019 12:49 , článok bol aktualizovaný 30. 10. 2019 13:34 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

VIDEO: Kočner inštaluje skrytú kameru v Trnkovej pracovni

Túto nahrávku získala medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov.

Dobroslva Trnka v kancelárii.
Dobroslva Trnka v kancelárii. Foto: printscreen/investigace.cz

Marian Kočner nainštaloval kameru v kancelárií Dobroslava Trnku. Investigatívne centrum Jána Kuciaka má k dispozícii krátke video, na ktorom Kočner pomáha Trnkovi s jej inštaláciou.

Túto nahrávku získala medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP z anonymného zdroja. Je zverejnená na investigace.cz.

„Už to teraz vlastne nahráva, sa mi zdá,“ ozve se neznámy hlas. Potom sa hodiny nahrávky posunú takmer o 23 hodín. „Sadni si sem,“ znie Kočnerov hlas, po chvíli sa v zábere objaví Dobroslav Trnka. Potom si presadne.

„Tu sedávame,“ povie Kočnerovi. Ten se pokúsi nastaviť kameru tak, aby bol v zábere Trnka aj miesto pre návštevníka. „OK, tak poď sem,“ hovorí zas Kočner a záber po niekoľkých sekundách končí.

V zábere kamery je dátum 1.1. 2000. V tom čase bol Doboroslav Trnka 1. námestník GP. Je však možné, že video vzniklo oveľa neskôr, už keď bol D. Trnka generálnym prokurátorom. Dátum 1.1. 2000 totiž automaticky naskakuje pri prvom zapnutí novej kamery a aktuálny dátum treba manuálne nastaviť.

Vypočujte si zverejnenú nahrávku


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce