30. 10. 2019 17:19 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Riaditeľ základnej školy v Rudňanoch, ktorý šoféroval opitý, spoznal svoj trest

Zákon mal porušiť aj starosta obce, ktorý riaditeľa odvolal z funkcie až po roku od incidentu.

V súčasnosti už bývalý riaditeľ základnej školy v Rudňanoch.
V súčasnosti už bývalý riaditeľ základnej školy v Rudňanoch. Foto: TV Markíza

Riaditeľ základnej školy v Rudňanoch si po pár vodkách v bare sadol za volant. Nafúkal viac ako dve promile a skončil pred súdom. Vo funkcii mal podľa zákona okamžite skončiť, no na škole pôsobil ešte vyše roka. Súd v stredu definitívne rozhodol o jeho treste.

Okresný súd zakázal riaditeľovi šoférovať na dva roky. Prokurátorovi sa zdal trest nízky a tak sa odvolal. Starosta obce ako zriaďovateľ základnej školy, mal riaditeľa podozrivého z úmyselného trestného činu dávno odvolať. To však ignoroval.

„Či je to správne alebo nie, necháme na súdy, my budeme ďalej postupovať podľa právoplatnosti rozsudku keď bude," uviedol Rastislav Neuvirth, starosta Rudnian.

S tým však nesúhlasilo ministerstvo školstva ani právnik, podľa ktorých starosta jednoznačne porušil zákon.

Starosta napokon pred pár dňami riaditeľa z funkcie predsa len odvolal. V stredu sa nám s ním spojiť nepodarilo. Krajský súd napokon riaditeľovi uložil aj peňažný trest tisíc eur.

Advokát advokát odsúdeného riaditeľa uviedol, že jeho klient peňažný trest určite uhradí. Na pojednávania nechodil preto, že sa chcel vyhýbať médiám. Keď ho telefonicky kontaktoval reportér TV Markíza, odmietol sa s ním rozprávať s tým, že trvá na osobnom stretnutí.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce