30. 10. 2019 17:15 | PEZINOK/TV Markíza

Andruskóovi predĺžili väzbu. Už ho vypočuli aj k podozreniam týkajúcich sa Richtera a Sakovej

Na akej výške trestu sa s prokurátorom dohodli, stále taja.

Pred senát špecializovaného trestného súdu v Pezinku Andruskoa priviezli pred deviatou ráno.
Pred senát špecializovaného trestného súdu v Pezinku Andruskoa priviezli pred deviatou ráno. Foto: TV Markíza

Zoltán Andruškó opäť na súde. Tentokrát sa postavil už pred senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Sudcovia rozhodovali o predĺžení jeho pobytu vo väzbe, po tom, čo prijali na schválenie dohodu o vine a treste v prípade úkladnej vraždy Jána Kuciaka.

Pri Zoltánovi Andruskóovi nenechávajú kukláči nič na náhodu. Chránili ho samopalmi a v nepriestrelných vestách. S vyšetrovateľmi od začiatku spolupracuje a usvedčuje ďalších.

Pred senát špecializovaného trestného súdu v Pezinku ho priviezli pred deviatou ráno. Po tom, čo sa s prokurátorom dohodol na výške trestu, ju musí ešte schváliť súd. Tento návrh už prokurátor podal. Teda senát musel rozhodovať o predĺžení - tentokrát už takzvanej súdnej väzby.

Rozhodnutie o súdnej väzbe

O Zoltánovi Andruskóovi rozhodovali za zatvorenými dverami. Trvalo to približne 30 minút. Nakoniec mu väzbu predĺžili. Dôvodom väzby je obava z možného úteku aj z pokračovania v trestnej činnosti. Rozhodnutie senátu je právoplatné, nakoľko ani obvinený ani prokurátor nepodali voči nemu sťažnosť.

Na akej výške trestu sa s prokurátorom dohodli, stále taja. Skloňuje sa 11 rokov. Ale Andruskó chcel vraj ešte nižší.

Vo vyšetrovaní vraždy mal kľúčovú pozíciu. On usvedčuje ďalších. Prehovoril o Marianovi Kočnerovi aj Alene Zsuzsovej. Práve on najal na vraždu Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka a bol bol s nimi vo Veľkej Mači obhliadať terén. Zabezpečil takzvané pracovné telefóny na dorozumievanie, vražednú zbraň z Maďarska a rozdeľoval peniaze za vraždu.

Zoltán Andruskó
Zoltán Andruskó Foto: TV Markíza
 

Už ho vypočuli k ministrom

Počas dohodovacieho konania Andruskó spomenul, že policajtom vie povedať aj o ďalších trestných činoch, ktoré sa vraj týkajú dvoch ministrov súčasnej vlády a iných verejných činiteľov. Má ísť o Denisu Sakovú a Jána Richtera. Ani jeden z nich netuší, o čom Andruskó hovorí ale odmietajú, že by páchali niečo protiprávne.

Podľa informácií TV Markíza už muža prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry k týmto podozreniam vypočul. Stalo sa tak koncom minulého týždňa. Potvrdil nám to dôveryhodný zdroj.

Spojili sme sa aj a advokátkou Zoltána Andruskóa, Líviou Kňažíkovou. Tá nám túto informáciu potvrdiť nevedela. Obhajuje ho totiž iba v troch prípadoch - v daňových podvodoch, vo vražde Jána Kuciaka a v prípravách vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Teda v tých kauzách, kde figuruje ako obvinený alebo obžalovaný. Ak je v pozícii svedka a vyťažujú ho k iným trestným veciam, v nich ho nezastupuje.

Podľa Andruskóových slov ale má ísť údajne o ekonomickú a nie násilnú trestnú činnosť.

Reportáž do Televíznych novín pripravila Zuzana Ferenčáková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce