31. 10. 2019 11:38 , článok bol aktualizovaný 31. 10. 2019 17:08 | BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

Dobroslav Trnka dostal stopku. Boli sme exkluzívne pri tom, keď mu to prišli oznámiť

Je to z dôvodu začatia disciplinárneho konania.

Dobroslav Trnka.
Dobroslav Trnka. Foto: TV Markíza

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár dočasne pozastavil výkon funkcie prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi z dôvodu začatia disciplinárneho konania. Potvrdila to hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. Informoval o tom portál noviny.sk.

„Disciplinárnej komisii Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky bol dnes t.j. 31. 10. 2019 podaný disciplinárny návrh za dva skutky na prokurátora GP SR JUDr. D. T., čím sa začalo voči nemu disciplinárne konanie. Následne ešte dnešného dňa (31. 10. 2019) bolo vydané rozhodnutie generálneho prokurátora SR Jaromíra Čižnára o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátorovi D. T.," uvádza sa v stanovisku prokuratúry.

Prokuratúra zároveň odmieta, že by vo veci nekonala, vzhľadom na to, že počas uplynulých dní skúmala relevantné dôvody, pre ktoré bolo možné podať návrh na začatie disciplinárneho konania. To robila najmä "analýzou vystúpení prokurátora Dobroslava Trnku po tom, ako vyšli najavo skutočnosti prezentované v médiách."

Vo videu nájdete okamih, keď Trnkovi doručili rozhodnutie z GP

 

Nahrávku, na ktorej sa má obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka Marian Kočner hádať s Dobroslavom Trnkom o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka, má polícia k dispozícii od októbra minulého roku.

Pred dvoma týždňami tvrdil Čižnár, že pozastaviť výkon funkcie Trnkovi v súčasnosti nie je možné, pretože dosiaľ nebolo vznesené obvinenie pre konkrétny trestný čin. Podľa neho nebol možný ani disciplinárny návrh, lebo uplynula premlčacia lehota od skutku nahrávky s Marianom Kočnerom.

Investigatívne centrum Jána Kuciaka zverejnilo v stredu video, na ktorom má podľa jeho informácií Marian Kočner, obžalovaný z vraždy Jána Kuciaka, inštalovať kameru v kancelárii prokurátora Dobroslava Trnku. Nahrávku mala získať organizácia investigatívnych novinárov OCCRP.

Viac ako minútové video zobrazuje dvoch mužov, ako inštalujú kameru v miestnosti s gaučom. Po pokyne prvého muža, aby si druhý sadol, sa na zábere objaví muž podobný Dobroslavovi Trnkovi.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce