02. 11. 2019 09:11 , článok bol aktualizovaný 02. 11. 2019 18:22 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polícia zverejnila video z megakrádeže klenotov v Bory Mall. Išlo zrejme o profíkov

Ukradli šperkx za pol milióna.

Zábery z priemyselnej kamery na zlodejov v klenotníctve.
Zábery z priemyselnej kamery na zlodejov v klenotníctve. Foto: KR PZ Bratislava
V Bory Mall vykradli zlatníctvo
V Bory Mall vykradli zlatníctvo
Pri vniknutí do zlatníctva zrejme použili túto tyč, ktorou nadvihli plechovú spúšťaciu sa bránu.

Vyrabovali zlatníctvo priamo pod kamerami súkromnej bezpečnostnej služby. Partia zlodejov vyčíňala v noci v obchode so šperkmi v nákupnom centre na okraji Bratislavy. Zostali po nich iba rozbité výklady, zapálené auto a škoda za stovky tisíc eur. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.

Pozrite si video z krádeže

Okolo tretej v noci prichádza nenápadné SUV k obchodnému centru Bory Mall v bratislavskom Lamači. Z auta juhokórejskej výroby vychádza sedem pasažierov. Všetci zamierili k bočnému vchodu nákupného centra.

V čase lúpeže bolo nákupné centrum uzavreté, strážila ho súkromná bezpečnostná služba. Lupiči sa zrejme dovnútra dostali cez bočný vchod, ktorý je iba pár metrov od zlatníctva.

Podľa našich informácií nestihli sbskári rýchlo zareagovať. Samotná lúpež totiž mala trvať iba necelých päť minút.

Ako je vidieť na policajných záberoch, páchatelia si pri otváraní rolovacej bezpečnostnej brány pomohli páčidlom. Kladivami a sekerou rozbíjali výklady a v rýchlosti kradli šperky.

No a podľa prvých odhadov si mali odniesť lupiči šperky v hodnote približne pol milióna eur.

Jeden z páchateľov tiež podpálil pred nákupným centrom vozidlo Ssang Yong Kyron, na ktorom prišli. Páchatelia následne utiekli na doposiaľ neznáme miesto.

Zo záberov je jasné, že nešlo o žiadnych amatérov, každý jeden krok si detailne naplánovali. Polícia zatiaľ po sedemčlennej partii zlodejov intenzívne pátra a spolieha sa aj na vaše tipy.

Naposledy sa lúpež podobného rozsahu, ako dnes v noci, odohrala pred necelými dvomi rokmi na bratislavskej pešej zóne. Zamrežované dvere klenotníctva vtedy zlodeji doslova vyvalili autom. Odniesli si všetky stojany s klenotmi, ktoré mali na dosah. Škoda sa vtedy tiež vyšplhala na pol milióna. Páchateľov sa doteraz nepodarilo odhaliť.

Pozrite si našu reportáž

 


VIAC Z Domáce