03. 11. 2019 15:16 , článok bol aktualizovaný 03. 11. 2019 22:42 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Polícia zverejnila fotku mladíka, ktorý v Banskej Bystrici dobodal ženu

Mladík má zrejme psychické problémy a môže byč nevyspitateľný, varujú policajti.

Útok nožom v Banskej Bystrici.
Útok nožom v Banskej Bystrici. Foto: TV Markíza
Útok nožom v Banskej Bystrici.
Útok nožom v Banskej Bystrici.
Útok nožom v Banskej Bystrici.

Útočil nožom priamo v centre Banskej Bystrice! Policajti aktuálne hľadajú muža, ktorý bodol do krku mladú ženu na jednej z banskobystrických ulíc. Žena útok prežila, v nemocnici sa podrobila operácii.

Krátko popoludní si na Námestí SNP všimli ľudia krvácajúcu mladú ženu a privolali policajtov. Ženu odviezli záchranári do nemocnice a začalo pátranie po útočníkovi.

Podľa našich informácií utekal cez námestie a zachytili ho aj kamery na budove štátnej opery. Podľa neoficiálnych informácii bol už súdne trestaný za pokus o vraždu. Polícia pozná jeho totožnosť, no zatiaľ im uniká. Podvečer však zverejnili jeho fotografiu aj prosbu o pomoc pri pátraní.

Videli ste ho? Volajte 158.
Videli ste ho? Volajte 158. Foto: Polícia
 

"Tohto 22-ročného Banskobystričana hľadá polícia od chvíle kedy mal s nožom v ruke zaútočiť na mladú ženu, a to priamo v centre Banskej Bystrice. Je podozrivý z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Polícia prosí občanov, ktorí by vedeli k hľadanému mužovi poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, aby tieto oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158. Informácie je možné poskytnúť aj na oficiálnej stránke polície Banskobystrického kraja, na sociálnej sieti Facebook.

Úkonmi, ktoré polícia do týchto chvíľ vykonala bolo okrem iného zistené, že hľadaný môže mať psychické problémy a jeho konanie môže byť nevyspytateľné.

Polícia na prípade intenzívne pracuje no aj napriek tomu vás žiadame o zvýšenú opatrnosť.

Každú dôležitú a zásadnú informáciu vám budeme poskytovať keď to procesná situácia umožní," píše polícia na svojej FB stránke.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce