04. 11. 2019 15:34 , článok bol aktualizovaný 04. 11. 2019 18:46 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR, TV Markíza

Údajný bos takáčovcov Kudlička ostáva vo väzbe. Na krku má obvinenie z objednávky vraždy

Obvinený je za objednávku úkladnej vraždy.

Na archívnej snímke Ľubomír Kudlička.
Na archívnej snímke Ľubomír Kudlička. Foto: TASR

Ďalší údajný mafián pred súdom. Do Banskej Bystrice priviezli Ľubomíra Kudličku, údajného bossa takáčovcov. Vyšetrovatelia ho vinia z toho, že si pred rokmi objednal vraždu iného muža zapleteného do kšeftov s pohonnými látkami.

Ľubomír Kudlička. Podľa polície stál na čele na čele údajného mafiánskeho gangu takáčovcov. "Ľubomir K. je obvinený z toho, že si mal objednať vraždu Romana K.," potvrdil prokurátor.

Podnikateľ Romana Krajči bol v tom čase zapletený do kšeftovania s pohonnými látkami a spolu so zavraždeným Jánom Kubašiakom z Polomky mali figurovať v kauze olejári.

Neznámy strelec si na svoju obeť počkal pri dome, paľbu spustil v čase, ked podnikateľ vystupoval z auta.

Podľa neoficiálnych informácií si mal vraždu podnikateľa objednať u iného gangu šátorovcov. Strelec ho usmrtil, podľa našich informácií, pätnástimi ranami zo samopalu.

Sudca sa obával, že by obvinený muž mohol ovplyvňovať svedkov alebo inak mariť vyšetrovanie. Ľubomír Kudlička už vo väzbe sedel, začiatkom roka 2017. V lete toho istého roka ho ale Špecializovany trestný súd pustil na slobodu na kauciu vo výške 100-tisíc eur. Podľa vtedajšieho špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika bol takýto postup správny a zákonný. Dnes sa to ale skončilo inak.

Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu ale definitívne nie je, ani jedna strana nebola s rozhodnuíim sudcu spokojná, obe podali sťažnosť, a tak o výsledku rozhodne Najvyšší súd.

Viac si pozrite v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce