07. 11. 2019 16:15 , článok bol aktualizovaný 07. 11. 2019 17:50 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Martin Glváč odstupuje z postu podpredsedu parlamentu. Na odchod vyzval aj Bugára

Vyzval Bugára, aby urobil to isté. Ten hovorí že sa s Kočnerom nestretával.

Martin Glváč.
Martin Glváč. Foto: TASR

Martin Glváč odstupuje z postu podpredsedu parlamentu. Urobil tak ešte pred mimoriadnou schôdzkou, na ktorej ho chcela odvolávať opozícia a koaličný Most avizoval, že jeho odvolanie podporí.

Glváč o tom informuje na Facebooku.

"Každému, normálne uvažujúcemu človeku, ktorý sleduje médiá a politiku musí byť jasné, že tu vôbec nejde o moju osobu, ale o špinavú predvolebnú kampaň v ktorej stará opozícia súperí o holé prežitie s tzv. novými opozičnými politikmi. Keďže parlamentné voľby sú predo dvermi a percentá sú neúprosné, tak jediným ich cieľom je šíriť nenávisť a očierňovať Smer.

 

Je pritom naozaj komické, že práve extrémne toxickí ľudia, ktorí paktovali s Kočnerom bez hanby súdia mňa a ďalších a nehanebne sa hrajú na obete. Podľa ich logiky sme potom predsa všetci obete. A ak Sulíkovi a Matovičovi stačí povedať „sorry“, za závažnú komunikáciu a stretnutia s Kočnerom, tak to isté by malo stačiť povedať aj mne," napísal Glváč.

Vyzval, aby sa svojho postu vzdal aj Béla Bugár a ďalší politici, ktorí s Kočnerom komunikovali.

Rozhodnutie Martina Glváča vzdať sa funkcie podpredseduparlamentu považuje predseda vládneho Mosta-Híd Béla Bugár za správne. Zároveň odmieta Glváčovu výzvu, aby jeho krok nasledoval.

„Tieto útoky považujem za zbytočné. Ja som sa s Marianom Kočnerom nestretával, ja som si s ním nepísal," tlmočila stanovisko lídra Mosta-Híd hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce