08. 11. 2019 14:49 , článok bol aktualizovaný 08. 11. 2019 19:15 | BRATISLAVA/TASR

Proti advokátovi Parovi sa postavila už aj Rada prokurátorov. Odsudzuje jeho komunikáciu s Kočnerom

Reaguje tak na komunikáciu cez aplikáciu Threema.

Marian Kočner a sprava jeho právnik Marek Para.
Marian Kočner a sprava jeho právnik Marek Para. Foto: TASR

Konanie advokáta Mareka Paru, ktorý mal s Marianom Kočnerom komunikovať cez aplikáciu Threema aj o diskreditácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka, považuje Rada prokurátorov SR za nezlučiteľné s jeho funkciou. Informujú o tom na webe generálnej prokuratúry.

Rada vo svojom stanovisku tvrdí, že sa oboznámila s medializovanými informáciami týkajúcimi sa komunikácie konkrétneho advokáta s Kočnerom. „v úmysle pôsobiť na prokurátora v súvislosti s výkonom jeho funkcie, nezákonnými lustráciami generálneho prokurátora zo strany iných osôb, ako aj úvahami nad jeho sledovaním".

 

„Oceňujeme, že Slovenská advokátska komora sa už touto medializovanou informáciou zaoberá, a pevne veríme, že takéto zatiaľ neverifikované neštandardné konanie advokáta neujde ani pozornosti orgánov činných v trestnom konaní," uvádza sa v stanovisku rady.

Reaguje tak na komunikáciu cez aplikáciu Threema, v ktorej mal podľa právnych zástupcov TV Markíza komunikovať Kočnerom aj s advokátom Marekom Parom. Komunikáciu čítal obhajca televízie Daniel Lipšic na pojednávaní vo veci falšovania zmeniek Markízy a marenia spravodlivosti.

Marek Para reagoval takto: "Nemám dôvod vyjadrovať sa k diskreditačnej kampani so spravodajským pozadím, nedopustil som sa žiadneho takého kanania. Orgánom SAK poskytnem všetku požadovanú súčinnosť".

V komunikácii si mal podľa zástupcov televízie obžalovaný Kočner písať s Parom aj o prokurátorovi Špirkovi. Ten podal v marci minulého roku trestné oznámenie aj na niekdajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD).

Vtedy tiež povedal, že mala byť nariadená jeho diskreditácia. Bolo voči nemu vedené aj disciplinárne konanie.

„Všetky takéto útoky predstavujú vážny zásah nielen do integrity dotknutého prokurátora, ale aj útok na podstatu prokuratúry ako dôležitého štátneho orgánu," pokračuje rada prokurátorov. Tá vyzdvihuje občiansku statočnosť Špirka, ktorá podľa nej v kontexte aktuálnych informácií nadobudla nový rozmer.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce