08. 11. 2019 17:03 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sudkyni z Kočnerovej Threemy hrozili útokom. Maruniaková rozhodovala v kauze zmenky

Čelí ale podozreniam, že v zmenkovom procese rozhodovala na objednávku Mariana Kočnera.

Sudkyňa Zuzana Maruniaková a Marian Kočner.
Sudkyňa Zuzana Maruniaková a Marian Kočner. Foto: TV Markíza

Sudkyni z Kočnerovej Threemy hrozili útokom. Zuzana Maruniaková, ktorá rozhodovala v zmenkovej kauze, dostala výhražný list. Dokonca bola istý čas pod policajnou ochranou.

Televízii Markíza to exkluzívne potvrdila samotná sudkyňa. Maruniaková čelí podozreniam, že v zmenkovom procese rozhodovala na objednávku Mariana Kočnera.

Zuzana Maruniaková je jedinou sudkyňou, ktorej meno vyplavil Kočnerov telefón, a doteraz neprehovorila. V minulosti nereagovala na správy ani telefonáty.

V októbri neprišla ani na vypočutie na súdnu rad. Maruniaková aktuálne nesúdi, je na materskej dovolenke. Podarilo sa nám zistiť, že v súčasnosti sa prevažne zdržiava v bytovke v meste na strednom Slovensku.

Snažili sme sa o osobné stretnutie, no cez domový telefón nám ženský hlas odkázal, že nemá záujem.

Zuzana Maruniaková ale predsa len prehovorila, cez svojho advokáta neskôr zaslala písomné stanovisko k viacerým otázkam v súvislosti so zmenkovou kauzou. Sudkyňa hovorí, že počas toho ako rozhodovala o Kočnerovej zmenke jej prišlo niekoľko anonymných listov, ktoré obsahovali rôzne konšpirácie. "Nemali pre konanie žiaden význam. Ich obsah bol odkonzultovaný s predsedom súdu," reagovala Zuzana Maruniaková.

Jeden list však dostala sudkyňa aj neskôr, v období keď sa začínali objavovať prvé podozrenia, ktoré vyplavila Kočnerova  Threema. Hovorili o manipulovaní súdneho procesu cez Moniku Jankovskú.

List prišiel na okresný súd v Bratislave - Petržalke, kde Maruniaková pôsobí v auguste, teda v čase keď už bola sudkyňa na materskej dovolenke, zásielku mala otvoriť jej kolegyňa.

"V auguste 2019 ma počas materskej dovolenky kontaktovala podpredsedníčka súdu, že na súd prišlo písomné podanie, ktoré obsahovalo množstvo vyhrážok a invektív na moju osobu," povedala Maruniaková.

Predmetný list bol podľa zistení OČTK odoslaný z pošty v Košiciach a bol podpísaný osobou - advokátkou, ktorá neexistuje.

Sudkyňa presný obsah listu nevie, keďže ho osobne nevidela, súvisel však s rozhodnutím o zmenkách.  Vedenie súdu sa obrátilo na  políciu. Tá vyhrážky vyhodnotila za natoľko vážne, že rozhodli o bezpečnostných opatreniach. 

Kontaktovali sme políciu, či tento prípad vyšetrujú a v akom je štádiu, na odpovede čakáme. Rovnako aj od  vedenia bratislavského súdu. Maruniaková dodáva, že  v súvislosti so zverejnenou komunikáciou z Kočnerovho mobilu sa jej následne už nikto nevyhrážal.

K podozreniam z ovplyvňovania zmenkového procesu sa nateraz vyjadrovať nechce, je však pripravená veci vysvetliť pred súdnou radou, ktorá si ju na budúci týždeň opakovane predvolala.

"Ku všetkým záležitostiam sa vyjadrím Osobitnej komisii Súdnej rady SR, ktorá ma predvolala na podanie vysvetlenia," dodala Maruniaková.

Reportáž nakrútil René Medzihradský

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce