11. 11. 2019 06:45 | ŽILINA/tvnoviny.sk, TV Markíza

V Žiline narazil autobus s 20 ľuďmi do odstavenej dodávky. Zranilo sa niekoľko cestujúcich

Niekoľkí z nich skončili v nemocnici.

Nehoda autobusu v Žiline.
Nehoda autobusu v Žiline. Foto: TV Markíza
V Žiline sa zrazil autobus s dodávkou.
V Žiline sa zrazil autobus s dodávkou.
Vážna nehoda v Žiline.

Hrozivo vyzerajúca nehoda autobusu s dodávkou sa dnes v skorých ranných hodinách stala v Žiline pri celulózke. Vodič autobusu najskôr narazil do dodávky, ktorá bola zaparkovaná pri plote rodinného domu, odkiaľ ho vynieslo do protismeru a skončil v záhrade ďalšieho domu. Účastníci nehody mali obrovské šťastie.

Autobus, ktorý mal do práce zaviezť takmer 30 ľudí, havaroval o pol šiestej ráno. Podľa našich informácií sa v ňom viezli iba muži, vrátane Slovákov aj dvanásť Srbov a päť Rumunov.

Žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová k prípadu uvidela, že 63-ročný vodič autobusu z doposiaľ nezistených príčin narazil do odstavenej dodávky po pravom okraji vozovky. „Následne ho odrazilo cez protismer do betónového oplotenia, ktoré prerazil a skončil v drevenom altánku," opísala.

V Žiline sa zrazil autobus s dodávkou.
V Žiline sa zrazil autobus s dodávkou. Foto: Facebook/ HaZZ
 

Majiteľ prepravnej spoločnosti, ktorá odvoz zabezpečovala, si to však nevie vysvetliť. Vodič autobusu mal mať podľa neho dostatočnú časovú rezervu.

„Nečakali sme to. Nemal sa kam ponáhľať, mal 45 minút na to, aby prešiel odtiaľto, čo sú asi dva kilometre," tvrdí majiteľ prepravnej spoločnosti.

Zranených mužov previezli na žilinský urgentný príjem. Šesť sa zranilo ľahko, absolvovali všetky dôležité vyšetrenia, ale nepreukázali sa u nich žiadne ťažké zranenia. Podľa našich informácií v nemocnici neskôr ošetrili ešte jedného muža.

Majitelia okolitých domov tvrdia, že takáto dopravná nehoda bola len otázkou času. Rovná cesta vodičov láka šliapnuť na plyn. A tak ohrozujú ľudí, ktorí tu bývajú alebo úsekom prechádzajú. Majitelia domu, pred ktorým stála dodávka, boli v čase nehody za týmto oknom.

Nakrúcala Zuzana Holienčíková.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce