12. 11. 2019 17:14 | OPATOVCE NAD NITROU/TV Markíza

Dvaja sokovia v láske pri hľadaní partnerky takmer prišli o život

Obaja sa totiž zamotali do drôtu z oplotenia.

Zakliesnené daniele.
Zakliesnené daniele. Foto: TV Markíza

Vystrašení a najmä vyčerpaní. V týchto dňoch doznieva ruja danielov. Dvaja sokovia v láske však pri hľadaní partnerky takmer prišli o život. Obaja sa totiž zamotali do drôtu z oplotenia.

Nepríjemný pohľad sa naskytol ľuďom v Opatovciach nad Nitrou. Daniele boli hneď za ich domami. „Vyšiel som na záhradu a bolo počuť nejaké búchanie. Pozrieme sa tam a dva daniele sa bili medzi sebou," povedal nám jeden zo svedkov.

Až keď prišli bližšie uvideli, že to nie je všetko. Daniele držal spolu drôt, ktorý sa navyše omotal aj okolo stromu. „Končí sa ruja a oni si ešte hľadajú danielice, ktoré sú rujné a bojujú medzi sebou. A títo dvaja sa dostali do oplotku družstevného, kde si namotali na hlavy drôty," konštatoval poľovník Štefan Zámečník.

Bez pomoci by sa iba trápili. Poľovníci sa ale rozhodli, že zbrane tentoraz nepoužijú. Po dlhých hodinách trápenia sa jednému danielovi podarilo vyslobodiť. Druhý bol ale stále pripútaný k drôtu a stromu.

Na pomoc mu prišiel veterinár. „Bude nastrelený narkotizačnou zbraňou s imobilizačnou látkou zhruba do 5 minút nám zareaguje. Nebude úplne spať, bude len imobilizovaný, ale je to dostatočné na to, aby ho vedeli vyslobodiť," vysvetlil veterinár Vladimír Petráš.

Látka účinkuje asi tri hodiny. Poľovníci ho teda strážili až do jeho návratu do prírody.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce