13. 11. 2019 21:16 , článok bol aktualizovaný 14. 11. 2019 17:11 | REVÚCA/tvnoviny.sk/TASR

Katarína, Zuzana a Zdenka chceli pred veľkou vodou zachrániť psíkov z útulku

Voda ich však strhla, doteraz našli iba jedno telo.

Pátranie po utopených ženách v Revúcej.
Pátranie po utopených ženách v Revúcej. Foto: TV Markíza
Pátranie po utopených ženách v Revúcej.
Pátranie po utopených ženách v Revúcej.
Pátranie po utopených ženách v Revúcej.

Láska k zvieratám ich stála život. 3 ženy sa včera utopili v rozbúrenej rieke potom, ako z miestneho útulku v Revúcej zachraňovali psov. Telá dvoch z nich hľadali záchranári aj dnes.

Hladina rieky Múranka po silných dažďoch stúpla tak, že sa začala vylievať z koryta. Útulok pre psov zaliala voda. Zvieratám sa ponáhľali pomôcť aj Katarína, Zuzana a Zdenka.

Ženy pomáhali v útulku v neďalekej Rožňave. Keď ich auto stiahol silný prúd, do bezpečia odvážali posledných zvieratá. Jedna zo žien vraj stihla telefonovať záchranárom. Hovor však po krátkej chvíli prerušilo. „Príslušníci prišli na túto udalosť prioritne, počas tohto zásahu na tomto mieste, nám bolo hlásené, že asi kilometer proti prúdu došlo k strihnutiu 2 alebo 3 osôb do vodného toku," povedal riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ Revúca Jozef Mikuda.

Ako sa nešťastie stalo, zatiaľ nikto presne nevie. Špekuluje sa o pokazenej navigácii v aute , svoju úlohu zrejme zohrala aj tma a dážď.

Hasiči pozdĺž koryta vytvoril tri záchytné body. Snažili sa nájsť aspoň telá obetí. Jedno z vody vylovili, druhé sa im vyšmyklo. „Po asi pol hodine doplávalo telo ale žiaľ príslušník aj na základe podmienok aké sú tak sa mu to telo vyšmyklo a ide ďalej," opísal situáciu Mikuda.

Hasičom prišli na pomoc potápači, ktorí prehľadávali brehy. Rozbúrená rieka im však robila problémy. V pátraní po telách pokračovali aj vo štvrtok (14. 11.).

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce