Mimoriadna správa
Jankovská zostáva vo väzbe, Cvikovú sudca prepustil
Viac v článku
14. 11. 2019 18:55 | NITRA/TV Markíza

Ľudia, ktorí sedeli v havarovanom autobuse. Na to, čo zažili, asi do smrti nezabudnú

Natália, Martin, Denisa a Veronika zrážku s nákladiakom neprežili. O život prišiel aj Alex, študent gymnázia.

Účastník nehody pri Nitre.
Účastník nehody pri Nitre. Foto: TVNOVINY.sk

Príchod do tejto školy bol vo štvrtok pre všetkých mimoriadne ťažký. Nad vchodom visí čierna zástava a na nástenke sú fotografie štyroch spolužiakov, s ktorými sa už nikdy nestretnú.

V autobuse sedelo osem študentov Strednej odbornej školy techniky a služieb v Nitre. Natália, Martin, Denisa a Veronika zrážku s nákladiakom neprežili. O život prišiel aj Alex, študent gymnázia. "Naša škola sa obalila do smútku. Chcem vysloviť hlbokú úprimnú sústrasť rodičom, pozostalým, kamarátom spolužiakom, všetkým, ktorí ich poznali," povedala riaditeľka školy Dana Kročková.

"Mám tu tím psychológov z pedagogicko-psychologickej poradne, ktorí sú v triedach a komunikujú s deťmi a robia terapiu, ktorú tie deti momentálne potrebujú nielen v triedach, odkiaľ boli tí žiaci spolužiaci, ale aj v iných triedach...Zvládajú to ťažko, plačú na chodbách, objímajú sa, zomkli sa - proste, trúchlime spoločne, je to hrozná tragédia pre školu," pokračovala riaditeľka.

Fotka na nástenke v nitrianskej škole.
Fotka na nástenke v nitrianskej škole. Foto: TVNOVINY.sk
 

V autobuse smrti sa zranilo dvadsať ľudí. Do nitrianskej nemocnice priviezli záchranári ôsmich pacientov. Piatich už prepustili a traja sú ešte hospitalizovaní. Sú mimo ohrozenia života.

V nemocnici v Nových Zámkoch prijali z nehody šiestich zranených. Medzi nimi je aj šoféra autobusu. Podľa našich informácii po zrážke s nákladiakom skončil s odreninami. O život tam bojuje pätnásťročný chlapec. Podstúpil operáciu a je v umelom spánku v ohrození života.

Pred nemocnicou v Trnave sme doobeda streli sedemnásťročného študenta Andreasa s doráňanou tvárou. Práve ho prepustili. Aj on cestoval autobusom zo školy domov. Na to, čo sa stalo, by najradšej veľmi rýchlo zabudol, no vie, že to nebude ľahké.

Andreas sedel na ľavej starne za vodičom. Cestu nesledoval, keď zrazu po obrovskom náraze jedna pani začala zúfalo kričať. "Ten kamión, čo išiel oproti, ležal na zemi a my sme vleteli do priekopy, a to bolo tak všetko, čo si pamätám z toho," hovoril účastník nehody Andreas.

Ani nevie, ako sa mu podarilo s rozbitou hlavou a poraneným okom z prevráteného autobusu dostať von. Videl tam množstvo zranených spolužiakov, starších ľudí, ktorým sa už pomôcť nedalo.

Barbora všetkých už nebohých veľmi dobre poznala. Aj ona prežívala hodiny hrôzy. V autobuse bola jej 65-ročná matka so svojim osemročným vnukom Števkom. Mala tam byť aj jeho mama s ďalšími dvomi deťmi, no autobus nestihli. Barbora to ale nevedela. Mala zlé tušenie.

Synovca a svoju matku po asi hodine našla v nitrianskej nemocnici. Žena má zranenia na tvári a zlomeniny, chlapec skončil so zlomeným nosom a slabým otrasom mozgu.

Z dvadsiatich zranených ľudí z autobusu, štrnásť zostáva naďalej hospitalizovaných.

Pozrite si reportáž Moniky Kolekovej a Romana Ruttkaya:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce