15. 11. 2019 06:00 | LODNO/TV Markíza

Farmárovi z Kysúc niekto otrávil býka

Majiteľ zvierať vidí za tým úmysel. A vraj mu neublížili prvýkrát.

Uhynutý býk v Lodne.
Uhynutý býk v Lodne. Foto: TV Markíza

Ráno išli skontrolovať zvieratá a našli mŕtveho mladého býka. Ležal pri kope záhadného bieleho prášku. Farmárovi z Kysúc urobil neznámy vandal škodu už viackrát.

Majiteľ statku v Lodne na Kysuciach tvrdí, že zviera niekto otrávil úmyselne. Ak by si sypkú bielu hmotu nevšimol včas a neodstránil ju, škoda mohla byť vraj oveľa väčšia. „Aj spodné vody mohli byť ohrozené, aj divá zver by mohla byť ohrozená a keby sa toho chytili býky, tak škoda mohla byť aj okolo 60-tisíc," povedal nám majiteľ zvieraťa.

Vladimír hovorí, že nevie, kto by mu takto chcel škodiť. S nikým vraj vážne hádky nemá. „Keď vám niekto úmyselne vysype na lúku, kde sa pasú moje býky, umelé hnojivo a posype šrotom, tak to bol úmysel," myslí si majiteľ zvieraťa.

Podľa jeho slov toto nie je prvýkrát, keď mu niekto urobil škodu. Začalo to približne pred troma rokmi, keď mu niekto podpálil seno pre zvieratá. Zapálili mu seno, ukradli býky a iné veci.

Prípadom sa začala zaoberať polícia. Poverený príslušník v Kysuckom Novom Meste začal trestné stíhanie z prečinu poškodzovania cudzej veci.

Nakrúcala reportérka Zuzana Gadušová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce