15. 11. 2019 13:21 | NITRA/TASR

Verejnosť za jeden deň vyzbierala 36-tisíc eur na pomoc pozostalým tragédií

Vyzbierané peniaze budú rozdelené rodinám 12 obetí a pozostalým troch žien z Revúcej, ktoré zahynuli pri pokuse o záchranu psíkov z útulku.

Pietny akt pred Strednou odbornou školou techniky a služieb v Nitre.
Pietny akt pred Strednou odbornou školou techniky a služieb v Nitre. Foto: TV Markíza

Za 24 hodín od tragických udalostí poslala verejnosť na pomoc pozostalým rodinám obetí z nehody autobusu a troch žien z Revúcej viac ako 36.000 eur. Pomoc podľa Ľubice Dundekovej z portálu Ľudia Ľuďom stále narastá.

Krátko po udalostiach vznikla na portáli ĽudiaĽuďom.sk výzva na pomoc pozostalým rodinám. Vyzbierané peniaze budú rozdelené rodinám 12 obetí dopravnej nehody autobusu pri Nitre, a pozostalým troch žien z Revúcej, ktoré odniesla rieka pri snahe zachrániť opustené psy z miestneho útulku zasiahnutého povodňou.

„Tieto udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a ich rodiny. Najviac tých, ktorí sa budú musieť vyrovnávať so stratou milovaných - detí, vnúčat, súrodencov, rodičov a starých rodičov. Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov, preto chceme pomôcť pozostalým aspoň zmierniť náklady spojené so stratou ich blízkych. Darované peniaze rozdelíme rovným dielom rodinám obetí. Pridajte sa a prejavme spolu solidaritu. Sila je v spájaní sa," uviedla autorka výzvy Zuzana Suchová.

Podľa výkonnej riaditeľky Ľudia ľuďom Elly Šingliarovej reagovali darcovia na výzvu okamžite.

„Za dve a pol hodiny od zverejnenia výzvy podporila široká verejnosť rodiny pozostalých sumou viac než 10.000 eur. Za 24 hodín to už je viac ako 36.000 eur a podpora stále narastá. Sila ľudskej spolupatričnosti a ochota pomáhať je obrovská," uviedla.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce