18. 11. 2019 07:23 , článok bol aktualizovaný 18. 11. 2019 17:22 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ďalšia nahrávka: Kočner na nej hovorí, že má všetko vybavené s Robertom Ficom

Ide o rozhovor s podnikateľom v IT Michalom Suchobom.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TV Markíza

Denník N získal ďalšiu nahrávku Mariana Kočnera. Ide o rozhovor s podnikateľom v IT Michalom Suchobom. Suchoba Kočnerovi hovoril, že musí zaplatiť úplatok, ak chce, aby Finančná správa nekontrolovala jeho dane.

Podľa portálu Kočner ale hovorí, že má všetko vybavené s Robertom Ficom. „Ja som kedysi povedal Robovi jednu vec z očí do očí. Pokiaľ táto vláda bude vládnuť, chcem mať svätý pokoj… A on mi hovorí: Budeš ho mať."

Michal Suchoba je podnikateľ v IT. Novinári si ho všimli, keď zrazu jeho firma Allexis začala zarábať milióny cez IT zákazky na finančnej správe. Suchoba je priateľ bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a jeho zmluvy so štátom sú v utajenom režime.

Marian Kočner v rozhovore Michalovi Suchobovi povedal aj to, že Robert Fico vie, že vládne vďaka nemu. Spomína, ako nahral Richarda Sulíka vo svojom dome a ako zverejnil jeho SMS-ky, v ktorých sa negatívne vyjadroval aj o Ivete Radičovej: „On si pamätá, že v tej vláde je preto, lebo ja som rozoštval bývalú premiérku a predsedu parlamentu."

Marian Kočner bol pri nahrávaní precízny. Ako píše portál, nielenže si zrejme nahrával takmer všetko vrátane rozhovorov s vlastnými deťmi, niekedy si nahrávku zvykol aj označiť tým, že na úvod povedal, koho a kde ide nahrávať.

Nahrávku Kočnera s Michalom Suchobom má polícia už rok, ale vyšetrovanie rozbehla až po otázkach Denníka N. „Nahrávkou sa zaoberá pracovná skupina. Novinárom bližšie informácie nebudeme poskytovať," vyhlásilo policajné prezídium.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce