21. 11. 2019 13:50 , článok bol aktualizovaný 21. 11. 2019 16:20 | BRATISLAVA/TASR, ml

V Bratislave našli ďalšiu mŕtvu ženu, polícia vylúčila sériového vraha

Medzi štvrtkovým prípadom a mŕtvou Violou podľa polície neexistuje žiadna súvislosť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Polícia našla vo štvrtok ráno v bratislavskej Trnávke, na území druhého bratislavského obvodu, telo ženy. Privolanej záchrannej službe sa ju nepodarilo oživiť. Prípad nemá žiadnu súvislosť s prípadom z 11. novembra.

Na tlačovej konferencii o tom informovali riaditeľ KR PZ v Bratislave Adrian Pavlík a zástupca odboru kriminálnej polície KR PZ v Bratislave Milan Maškara.

Privolaný obhliadajúci lekár po dôkladnej obhliadke tela vylúčil cudzie zavinenie, presnú príčinu smrti určí pitva. Policajti totožnosti ženy poznajú, ide o 28-ročnú Bratislavčanku. Polícia už v prípade začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

"Môžem jednoznačne potvrdiť, že nie je žiadna súvislosť medzi týmto prípadom a prípadom, ktorý bol dokumentovaný v tom istom teritóriu 11. novembra," vyhlásil Pavlík s tým, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by išlo o sériového vraha.

Pavlík ubezpečuje, že k prípadom budú pristupovať s najvyššou zodpovednosťou. "Môžem vás uistiť, že na prípade pracujú naozaj tí najskúsenejší kriminalisti, policajti, ktorí už majú dostatočnú prax," dodáva Maškara.

Podrobnosti prípadov nechcú zverejňovať, keďže medializácia môže narušiť vyšetrovanie. Od oznámenia prvého prípadu podľa Maškaru vykonali desiatky procesných úkonov, vrátane výsluchov, prehliadok a zaistenia stôp. Pátranie po obeti bolo vyhlásené 12. novembra, polícia ju stotožnila ešte v ten deň.

Polícia v pondelok 11. novembra krátko po 9.00 h prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Oživiť sa ju nepodarilo.

Na tlačovej besede vystúpil riaditeľ KR PZ Bratislava Adrian Pavlík a zástupca odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva Milan Maškara.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce