25. 11. 2019 11:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner má na krku ďalší problém. Týka sa predaja bytov v Bratislave

Polícia začala konať na základe trestného oznámenia poslanca Rajtára.

Marian Kočner na súde vo veci falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti
Marian Kočner na súde vo veci falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti Foto: TASR

Polícia začala vyšetrovať podozrenia, že Marian Kočner legalizuje príjmy z trestnej činnosti. Mal tak robiť prostredníctvom svojej spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok s.r.o. Trestné oznámenia na podnikateľa podal nezaradený poslanec Jozef Rajtár.

Podľa jeho slov denník SME už marci informoval, že táto spoločnosť predáva byty na Cintorínskej ulici v Bratislave, pričom ich výnos pôjde Kočnerovej dcére Andrei, ktorá je ich záložnou veriteľkou.

„Tieto informácie sa dostali na verejnosť niekoľko mesiacov po tom, čo som ako poslanec podal 23. novembra 2018 v tejto veci trestné oznámenie a 14. novembra 2019 som dostal vyrozumenie, že na základe podania začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku," povedal Rajtár.

Demokratická strana, ktorej je poslanec členom, je presvedčená, že účinnosť v boji s organizovaným súvisí s tým, ako štát dokáže zabrániť legalizácii príjmov z trestnej činnosti.

Podľa Rajtára by mal dokázať obmedziť či zrušiť vlastnícke práva kriminálnych živlov k majetku, ktorý bol alebo mohol byť získaný na základe nelegálnych aktivít.

„To sa týka aj majetku Mariana Kočnera i odsúdeného Ladislava Bašternáka. Štát však v oboch prípadoch zlyháva. Pýtame sa ministrov Denisy Sakovej a Gábora Gála, či je príčinou absencia dobrých zákonov alebo absencia vôle ľudí, ktorí zastupujú štát, včas a účinne konať," uzavrel poslanec..


VIAC Z Domáce