25. 11. 2019 17:49 | VIEDEŇ/tvnoviny.sk

Členovia bankomatovej mafie v hľadáčiku rakúskych policajtov! Vyčíňali aj v zahraničí

Z vykrádania bankomatov obvinili na Slovensku "známe firmy".

Peter Taufer a Martin Krajčovic.
Peter Taufer a Martin Krajčovic. Foto: TVNOVINY.sk

Policajti zadržali dvoch Slovákov, ktorí vykrádali bankomaty v Rakúsku. Kradnúť ich mali aj v Poľsku či Nemecku. Spolu ich bolo 17. Okrem toho podľa rakúskej polície odcudzili aj 11 áut. Celkovo mali spôsobiť škody za milióny eur. Informuje o tom agentúra Enex.

Podľa informácií TV Markíza ide o známe firmy - Petra Taufera a Martina Krajčovica prezývaného Vrecko. Obaja pôvodne pôsobili v bankomatovej mafii, ktorá vyčíňala najmä na západnom Slovensku. Na jej čele stál dnes už nebohý Ján Golis. Toho zastrelili koncom roka 2018 policajti pri krádeži auta. To vraj chceli použiť pri vražde Jána Kuciaka. Bol tam s ním aj Martin Krajčovic.

Petra Taufera zadržali policajti vo Viedni, Martina Krajčovica zase podľa informácií TV Markíza príslušníci NAKA tu na Slovensku. Majú ho vydať do Rakúska. Taufer sa ku krádežiam v zahraničí podľa rakúskych médií priznal.

Pri krádežiach používali v Rakúsku, Poľsku a Nemecku rovnaký spôsob zahladzovania stôp. Rozsýpali železných ježkov s ostrými hrotmi, aby sa "zbavili" policajných áut počas ich prenasledovania.


VIAC Z Domáce