26. 11. 2019 09:54 | BRATISLAVA/zg, Teleráno

Vyťahujte zimné veci, má sa poriadne ochladiť. Sneh má napadnúť na celom Slovensku

Čaká nás aj celodenný mráz.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Vyzerá to tak, že už cez víkend príde výrazné ochladenie. A to nielen na horách, ale na celom Slovensku.

Meteorológ Jozef Iľko predpokladá, že vo štvrtok (28. 11.) bude ešte pršať, snežiť bude iba na horách. Prvý sneh, ktorý pokryje Slovensko, napadne v pondelok (2. 12.). V nedeľu (1. 12.)  to bude iba dážď so snehom. 

Do víkendu nás čakajú ešte pomerne vysoké denné teploty na toto ročné obdobie. Pohybovať sa budú najbližšie dva dni od 4 do 9 stupňov. Zlom v dennej teplote príde cez víkend, pretože má byť od 0 do 5 stupňov, v nedeľu (1. 12.) budú na horách mínusové teploty.

Podobnú dlhodobú predpoveď zverejnil aj portál yr.no. Napr. od piatku (29. 11.) až do stredy (4. 12.) klesne teplota v Bratislave od 11 do -2 stupne, v Banskej Bystrici z 8 až na -3 stupne, v Žiline od 7 do -2 a v Košiciach od 9 do -6 stupňov.

Po ochladení musíte na budúci týždeň čakať celodenný mráz, hlavne vo vyšších polohách. Teploty na juhu Slovenska sa budú pohybovať od 3 do 4 stupňov, vo štvrtok (5. 12.) od bodu mrazu po 5 stupňov a v piatok na Mikuláša bude -1 až 4 stupne.

Zmena príde aj v ranných teplotách, ktoré budú najbližších desať dní klesať. Na budúci týždeň v pondelok a utorok (3. 12.) bude až do -5 stupňov, na juhu okolo 0.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce