26. 11. 2019 10:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner chcel zmeniť lekársky posudok policajtovi z NAKA a to cez šéfa nemocnice

Vyplýva to z ich komunikácie cez mobilnú aplikáciu Whatsapp.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Marian Kočner chcel zmeniť lekársky posudok policajtovi z NAKA. A to cez šéfa Nemocnice sv. Michala v Bratislave Mariana Križka tak, aby policajta prijali do Národnej kriminálnej agentúry.

Vyplýva to z ich komunikácie cez mobilnú aplikáciu Whatsapp. K dispozícii ju má denník Sme.

"Pani doktorka Petrášová robila (asi ako posudková lekárka) komplexné vyšetrenie jednému človeku, ktorý mal byť znovuprijatý do služobného pomeru," písal v apríli 2017 Kočner Križkovi o policajtovi, ktorého nemenuje.

Z komunikácie vyplýva, že by mal ísť do NAKA. "Má ísť na NAKA k Béďovi na finančnú," pokračoval Kočner šéfovi nemocnice. Béďo je prezývka pre vtedajšieho šéfa finančnej jednotky NAKA Bernarda Slobodníka.

Po lekárskom vyšetrení policajta testy ukázali, že má vysoký krvný tlak a vyšší cholesterol. Preto ho NAKA prijať nemohla.

Kočner chcel, aby sa vyšetrenie urobilo nanovo s "dobrými výsledkami". Prijatie policajta do NAKA je podľa neho v "štátnom záujme". "Pošlite mi prosím meno a rodné číslo, v utorok sa na to pozriem," odpovedal mu Križko.

Kočner mal osobné údaje policajta pre Križka najskôr nechať zapečatené v obálke "u Andrejky na sekretariáte". Potom sa dohodli, že ich Kočner šéfovi nemocnice pošle cez Threemu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce