27. 11. 2019 15:43 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

VIDEO: Bitka na tlačovke. Nespokojných farmárov museli spacifikovať až policajti

Obaja farmári odmietali opustiť miesto tlačovky, vykrikovali a bránili sa polícii.

Bitka na tlačovke Esin Group
Bitka na tlačovke Esin Group Foto: TV Markíza

Musela proti nim zasahovať polícia. Nespokojní farmári Patrik Magdoško a František Oravec narušili tlačovú konferenciu spoločnosti Esin Group. S touto firmou majú dlhoročné právne spory. Obaja farmári odmietali opustiť miesto tlačovky, a tak skončili v rukách polície.

Mala to byť tlačová konferencia, na ktorej chceli manažéri spoločnosti Esin group poukázať na údajné podvody farmára Františka Oravca. Firma Esin totiž obhospodaruje tisíce hektárov pôdy a s farmárom Oravcom majú dlhoročné vyhrotené spory. Doťahujú sa hlavne o pôdu.

Bitka farmárov na videu:

 

Oravec ale prišiel na tlačovku osobne a spolu s farmárom Patrikom Magdoškom manažérov firmy ani nepustili k slovu.

Tlačovka Esinu sa konala v súkromnom hoteli. Magdoška a Oravca sa aj preto najskôr snažili na odchod prehovoriť miestni SBS-kári.

Nezabrali ani argumenty organizátora tlačovky. Po asi pol hodine prišla polícia. Magdoško a Oravec ale nereagovali ani na ich výzvy.

Manažéri Esinu sa nakoniec predsa len dostali k slovu. Tvrdia, že Oravec nie je žiadny malý a utláčaný farmár a poukázali na jeho problematickú minulosť.

Faktom je, že spory Oravca a Esinu sa vyhrotili začiatkom tohto roka. Podľa viacerých indícií sa mali predstavitelia Esinu stať terčom útoku vzdialeného príbuzného Fratiška Oravca. Túto tému si obe strany vykričali aj na tlačovej konferencii.

Obaja farmári prednedávnom založili stranu Máme toho dosť a plánujú ísť do februárových volieb.

Viac si pozrite v reportáži Lukáša Zuzelku.

 Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce