28. 11. 2019 11:14 , článok bol aktualizovaný 28. 11. 2019 14:07 | POPRAD/tvnoviny.sk

V Poprade našli dobodaného prokurátora, na miesto prišiel vyšetrovací tím

Prvotné informácie dementuje aj polícia.

Záchranné zložky na mieste činu.
Záchranné zložky na mieste činu. Foto: TVNOVINY.sk

V Poprade našli dobodaného prokurátora Jána Škovránka (34). Podľa prvotných informácií bol zavraždený. Neskôr záchranné zložky informáciu korigovali s tým, že prokurátora prevážali do nemocnice živého.

"Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 8:17 s tým, že pomoc potrebuje zranený muž. Záchranári ho ošetrili a s bodným poranením brucha previezli pri vedomí do nemocnice," reagovala hovorkyňa Operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Krajský vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví a vykonáva všetky potrebné procesné úkony. Na miesto prišiel vyšetrovací tím.

"Vzhľadom na citlivosť situácie vyšetrovateľ rozhodne, kedy podá k prípadu aj bližšie informácie," uviedla krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

"Prokurátora Okresnej prokuratúry v Poprade dnes našli doma s bodným poranením brušnej dutiny. V súčasnosti ho hospitalizovali, je mimo ohrozenia života. Orgány činné v trestnom konaní zatiaľ pracujú s pravdepodobnou verziou, ktorá cudzie zavinenie nepotvrdzuje. Žiadne ďalšie informácie v súčasnosti vzhľadom na neverejné štádium prípravného konania nebudeme poskytovať," dodala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Pozrite si aj reportáž z Televíznych novín. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce