29. 11. 2019 10:42 | BRATISLAVA/TASR

Tragický 13. november: Ľudia vyzbierali desaťtisíce eur na pomoc pozostalým obetí

Tragické udalosti, ktoré sa stali 13. novembra, si vyžiadali 15 obetí.

Tragická nehoda autobusu pri Nitre.
Tragická nehoda autobusu pri Nitre. Foto: TASR

Na pomoc pozostalým obetí nehody autobusu pri Nitre a rozvodnenej rieky v Revúcej sa verejnosť vyzbierala prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk sumou 75 500 eur. Tieto peniaze budú medzi dotknuté rodiny rozdelené rovným dielom. Informovala o tom Ľubica Dundeková z neziskovej organizácie Ľudia ľuďom.

Tragické udalosti, ktoré sa stali 13. novembra, si vyžiadali 15 obetí. Pri nehode autobusu pri Nitre zomrelo 12 ľudí, medzi nimi aj deti. Tri ženy zomreli v rozvodnenej rieke v Revúcej pri snahe zachrániť psy z miestneho útulku zasiahnutého povodňou.

Na tieto udalosti zareagovala Zuzana Suchová tým, že na portáli ĽudiaĽuďom.sk vytvorila výzvu v snahe pomôcť pozostalým rodinám. "Výzvu som založila ako súkromná osoba s cieľom pomôcť rodinám zmierniť náklady spojené s nečakanou stratou ich najbližších," vysvetlila. Cieľom výzvy bolo vyzbierať 75 000 eur a rozdeliť ich rovnomerne medzi 15 rodín. Túto sumu sa podarilo naplniť za 13 dní.

Výzvu podporilo vyše 3 600 darcov. "Najvyšší dar bol vo výške 6000 eur. Finančné prostriedky budú počas decembra poukázané na účty pozostalých rodín," povedala výkonná riaditeľka organizácie Ľudia ľuďom Ella Šingliarová.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce