03. 12. 2019 08:10 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner si písal aj s prominentným lekárom, ktorý mal ambíciu stať sa ministrom zdravotníctva

Lekár a obvinený podnikateľ spolu riešili aj korupciu.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: TASR

Marian Kočner, obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica Martina Kušnírová, chcel do Národného onkologického ústavu dodať urýchľovač na ožarovanie nádorov. Dopisovať si o tom mal vraj s prominentným lekárom a bývalým šéfom Národného onkologického ústavu Jozefom Dolinským. Ich komunikáciu má k dispozícii denník Sme, podľa ktorého mal Dolinský ambíciu stať sa ministrom zdravotníctva. A Kočner v ňom takú nádej živil. Podľa denníka mu tvrdil, že „my ťa ponúkneme".

Jozef Dolinský
Jozef Dolinský Foto: TASR
 

Lekár a obvinený podnikateľ mali spolu riešiť aj korupciu. Údajne konzultovali výšku úplatku pre iného lekára a Kočner sa mal Dolinského pýtať aj na zdravotný stav cudzieho človeka.

Kočner mal okrem informácií o obstarávaní získať aj prednostný prístup k službám ústavu, nie len pre seba, ale pre okruh svojich známych v čase, keď bežní ľudia na ňu čakajú týždne až mesiace, informuje denník Sme.

Kočner mal na oplátku radiť Dolinskému vo finančných záležitostiach. Chodiť mali spolu na spoločné dovolenky k moru aj lyžovačky, dodáva denník.

„Absolútne odmietam akékoľvek podsúvanie nekalých praktík,“ reagoval Dolinský na to, že s Kočnerom dohadoval dodávku urýchľovača.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce