03. 12. 2019 11:18 , článok bol aktualizovaný 03. 12. 2019 18:15 | BREZNO/tvnoviny.sk, TV Markíza

Šokujúca spoveď: Prehovorila stará mama Martinka (4), ktorý po bitke od otca bojuje o život

Kým malý Martin v nemocnici bojuje o život, jeho otec sedí vo vyšetrovacej väzbe.

Zadržaný muž v Brezne, ktorý dobil štvorročného chlapčeka.
Zadržaný muž v Brezne, ktorý dobil štvorročného chlapčeka. Foto: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Nikto ho nedokázal ochrániť. Štvorročný Martin skončil takmer na smrť dobitý v nemocnici. Polícia z brutálneho útoku na bezbranné dieťa obvinila jeho otca, ten už sedí vo väzobnej cele. Chlapček ale skončil po bitke v nemocnici už aj pred rokom.

Do banskobystrickej nemocnice ho priviezla záchranka. S obrovskými modrinami a vážne poraneným mozgom. Podľa polície mu to spôsobil vlastný otec. Chlapček sa podrobil dvom neurochirurgickým operáciám a jeho stav je stále veľmi vážny.

Jeho 30-ročného otca zadržali policajti, aktuálne sedí vo väzbe, policajti ho obvinili z ublíženia na zdraví. Redaktorka TV Markíza Martina Kašiarová sa rozprávala so starou mamou malého Martinka. Chlapec podľa nej už raz po brutálnej bitke skončil v nemocnici.

Podľa informácií TV Markíza vtedy na otca podal trestné oznámenie Úrad práce v Brezne. Stará mama žiadala na súde o zverenie do jej starostlivosti.

Istý čas bol potom chlapec na základe neodkladného opatrenia u starej mamy. Neskôr ale Okresný sud v Brezne rozhodol, že chlapec sa musí vrátiť k rodičom. Podozrenia o tom, že by ho týral vlastný otec sa nepotvrdili.

Stará mama hovorí, že Martin k rodičom nechcel ísť. Pri rodičoch sa správal vystrašene, nehral sa, iba tíško sedel. Kým bol ale u nej, stal sa z neho normálny chlapec.

Rodičia malého Martina majú ešte tri ďalšie deti, stará mama hovorí, že tých sa otec nikdy ani len nedotkol, nikdy im neublížil. Sú zdravé, živé a radi sa hrajú. Nikto z okolia rodiny teda nechápe, prečo v nemocnici skončil práve Martin.

Rodinu sledovali aj úrady, podrobnejšie informácie prisľúbili v stredu. Už dnes je však jasné, že malého chlapca nedokázali ochrániť príbuzní, policajti, súdy a ani sociálne úrady.

Kým malý Martin v nemocnici bojuje o život, jeho otec sedí vo vyšetrovacej väzbe. Polícia vzhľadom na citlivosť prípadu viac informácii poskytovať nechce.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce