04. 12. 2019 17:06 , článok bol aktualizovaný 04. 12. 2019 16:34 | BRATISLAVA, BREZNO/zg, TV Markíza

Malého Martina, ktorý po bitke od otca leží v nemocnici, pred kontrolami ukrývali

Prípad už rieši aj generálna prokuratúra.

Na snímke dobitý chlapček z Hronca.
Na snímke dobitý chlapček z Hronca. Foto: TV Markíza

Prípad zbitého štvorročného Martina z okresu Brezno už rieši aj Generálna prokuratúra. Vyžiadala si aj podrobnú správu konania s chlapcom z minulého roka. Dobitý chlapček je zatiaľ stabilizovaný. Hoci rodinu už takmer rok sledujú viaceré úrady, zdá sa, že rodičia malého Martina pred kontrolami ukrývali. Dnes sú už všetky deti v opatere starých rodičov.

 

Štvorročného Martina priviezla záchranka s veľkými modrinami na tele a hlave a krvácaním do mozgu. Má za sebou dve operácie, aktuálne je v umelom spánku. Krátko potom policajti z bitky obvinili jeho vlastného otca.

Úrad sociálnych vecí, aj obecný úrad v Hronci začali rodinu sledovať pred rokom. Vtedy skončil malý Martin v nemocnici s poraneniami akoby po bitke. Sociálny úrad to nahlásil polícii a prípad skončil na súde. Týranie zo strany otca sa však vraj nedokázalo, starosta obce Hronec, kde rodina žije, počul vysvetlenie, že chlapca privalili dvere zo skrine.

Potom ho načas neodkladným opatrením zverili starej mame z maminej strany. Súd však neskôr rozhodol, že sa má vrátiť k rodičom. Navrhol to okresný prokurátor ako strana v súdnom konaní. Reportérka Martina Kašiarová sa pýtala, prečo sa tak rozhodol. Prokuratúra ale prisľúbila odpovede až vo štvrtok. Podľa informácií TV Markíza vrak pracovali aj s viacerými posudkami. Jeho postup ale chce preveriť generálna prokuratúra.

Sociálne pracovníčky boli v dome, kde býva rodina na kontrole niekoľkokrát. Tvrdia, že rodina sa im javila v poriadku.

Malý Martin nebol počas kontrol doma. Na otázku reportérky TV Markíza, či im to nevadilo, povedali, že kontrolovali, či je uvarené, aké sú tam podmienky. Kontroly totiž neboli s rodinou vopred dohodnuté.

Problémy s chlapcom ale neavizovali ani učiteľky z Martinovej škôlky. S rodinou pracoval aj Úrad sociálnych vecí v Brezne, radili im, často ich doma navštevovali, hovorili aj s lekárkou Martina.


VIAC Z Domáce