06. 12. 2019 14:16 , článok bol aktualizovaný 07. 12. 2019 12:34 | PREŠOV/TASR

Z bytovky, v ktorej vybuchol plyn, vypadol človek

Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 h.

Záber na horiacu bytovku
Záber na horiacu bytovku Foto: TVNOVINY.sk

Z bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove, v ktorej vybuchol plyn, vypadla najmenej jedna osoba z balkóna. Niekoľko osôb by sa podľa svedkov malo nachádzať aj na streche. Informujú o tom polícia a hasiči na sociálnej sieti.

Na miesto udalosti prišiel premiér Peter Pellegrini. Spolu s ministerkou vnútra SR Denisou Sakovou a ministerkou zdravotníctva SR Andreou Kalavskou navštívili zasiahnutú lokalitu.

Zároveň sa stretli s vedením mesta a krízovým štábom, aby vláda mohla prijať okamžité opatrenia na pomoc postihnutým obyvateľom," informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Prešovská primátorka Andrea Turčanová vyhlásila od 12.35 h na území mesta mimoriadnu situáciu. "Momentálne sa na mieste vykonávajú záchranné práce. V krátkom čase zasadne krízový štáb," uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek. Zástupcovia mestského úradu sú už na mieste.

Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12.15 h. K výbuchu plynu došlo medzi 9. a 12. poschodím, pričom je zrútená konštrukcia schodiska a hrozí celkový kolaps budovy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce