06. 12. 2019 20:12 , článok bol aktualizovaný 06. 12. 2019 20:22 | PREŠOV/TV Markíza

Domovník z prešovskej bytovky prehovoril o možnej príčine výbuchu plynu

Medzi evakuovanými bol aj domovník. O úniku plynu sa dozvedel z esemesky.

Medzi evakuovanými bol aj domovník. O úniku plynu sa dozvedel z esemesky.
Medzi evakuovanými bol aj domovník. O úniku plynu sa dozvedel z esemesky. Foto: TV Markíza

Obrovská tragédia v Prešove. Krátko popoludní na Mukačevskej ulici zažili obyvatelia obrovský otras a silný výbuch, ktorý rozbíjal okná. Sklá praskali aj v okolitých bytovkách. Rozsiahly požiar v paneláku, v ktorom vybuchol plyn, sa snažia stále uhasiť. Na miesto už prišiel premiér aj ministri.

V bytovke žije podľa informácií TV Markíza 48 rodín. Stovky obyvateľov už stihli evakuovať a večer po 19:00 hod bolo v bytovke ešte stále niekoľko ľudí.

Medzi evakuovanými bol aj domovník. O úniku plynu sa dozvedel z esemesky.

"Pravdepodobne došlo k prerazeniu potrubia, buď prípojky alebo hlavného rádu, pri tom prekopávaní elektrickej prípojky, ktoré tam robia," uviedol domovník.

Na mieste zasahovala takmer stovka hasičov a ostatné záchranné zložky. Evakuovaní obyvatelia okolitých bytoviek sa na obrovský požiar len prizerali a čakali čo sa bude diať.

Požiar si podľa dostupných informácií vyžiadal doposiaľ 5 životov no počet môže stále rásť. Počet zranených sa vyšplhal na 40. V meste zasadal aj krízový štáb a pre ľudí zriadili centrum, kde sa môžu evakuovaní ľudia zohriať a napiť čaju.

 

Polícia začala stíhanie v súvislosti s výbuchom

Polícia začala v súvislosti s piatkovým výbuchom plynu v Prešove trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik.

"Išlo o rozsiahly výbuch, ktorý poškodil celý panelák, okolité domy i autá. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Zasiahnutý panelák je neobývateľný, ľudia boli evakuovaní. Prípad vyšetruje krajský vyšetrovateľ, ktorý v prípade začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Počet ľudí, ktorých táto udalosť ovplyvnila, zasiahla či sa ich priamo dotkla, zatiaľ nie je presne známy," uviedol Pavlik. Ako povedal, udalosť negatívne ovplyvnila aj situáciu v prešovskej doprave.

"Polícia dopravu riadi, aby všetky záchranné zložky mali voľný prístup na miesto nešťastia. Zasahujúce zložky sú neustále na mieste nešťastia a v maximálne možnej miere sa snažia eliminovať negatívne dôsledky tejto tragédie," skonštatoval Pavlik s tým, že polícia zabezpečuje miesto udalosti vrátane širšieho okolia s cieľom ochrany života, zdravia a ochrany majetku občanov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce