07. 12. 2019 14:09 | PREŠOV/TV Markíza, ml

Mojmír stál počas výbuchu pred bytovkou: Zatmelo sa a potom bola na zemi hromada sutiny a tri ženy

Prečítajte si rozhovor s domovníkom prešovského paneláku, v ktorom sa stalo veľké nešťastie.

Domovník prešovskej bytovky, ktorá explodovala.
Domovník prešovskej bytovky, ktorá explodovala. Foto: TV Markíza

Rozprávali sme sa domovníkom prešovskej bytovky, v ktorej sa v piatok stala obrovská tragédia. Pán Mojmír pracuje ako školník na miestnej škole. Asi pol hodinu pred výbuchom mu do práce prišla sms s informáciou, že v kotolni paneláku je porucha. Následne mu volali susedia, že v budove cítiť plyn.

Mojmír prišiel k bytovke asi o 15 minút. Kotolňa už bola podľa jeho slov nefunkčná, nakoľko bezpečnostné prvky zaznamenali únik plynu a odpojili ju. Napriek tomu, že bol plyn odpojený, Mojmír ho všade naokolo cítil.

"Pravdepodobne došlo k prerazeniu potrubia, buď prípojky alebo hlavného rádu, pri tom prekopávaní elektrickej prípojky, ktorú tam robia," uviedol možnú príčinu domovník.

V čase výbuchu sa Mojmír nachádzal priamo pred bytovkou, asi meter od kotolne. Mal šťastie, nakoľko ho chránili vysunuté betónové stĺpy a podlažia nad ním.

Výbuch v Prešove.
Výbuch v Prešove. Foto: Divák z Prešova.
 

„V tú chvíľu si to ani neuvedomujete. Zatmelo sa a potom bola na zemi hromada sutiny a tri ženy, s ktorými som sa pred domom rozprával. Jednej som pomohol, jedna javila ešte známky života, tú tretiu som už nevidel, neviem, čo sa stalo. Musel som už odísť preč, policajti nám tam nedovolili byť," opísal prvé momenty hrôzy.

Sám býval na 11. poschodí, jeho byt je totálne zdevastovaný.

„Nie len môj byt, ale v podstate celá bytovka je zničená. Spadlo schodisko i výťahy, odstrelilo strechu," skonštatoval pán Mojmír.

Kde bude tráviť najbližšie týždne či mesiace, zatiaľ nerieši. Nevie ani to, o ktorých susedoch pri nešťastí prišiel. Incident pripisuje súhre „celého komplexu vecí".

Celý silný rozhovor si pozrite vo videu:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce