08. 12. 2019 13:05 | SVIDNÍK/TV Markíza

Podnikateľ sa dlho vyhýbal súdu, nakoniec skončil vo väzbe

Podnikateľ má na krku viacero problémov.

Podnikateľ skončil vo väzbe.
Podnikateľ skončil vo väzbe. Foto: TV Markíza

Od poľnohospodárstva cez volejbal a futbal do väzby. Podnikateľa zo severovýchodného Slovenska odviedli policajti s putami na rukách. Vraj sa vyhýbal súdnym pojednávaniam. A doplatil práve na to, že na jedno prišiel.

Podnikateľ Jozef Žák má podľa súdov viac problémov. Stíhajú ho vo viacerých prípadoch a nielen na úrovni okresu, ale aj kraja.

„Okresný súd Svidník vedie trestné konania na základe trinástich podaných obžalôb okresnou a krajskou prokuratúrou a v prípade ponechania obžalovaného na slobode hrozí pokračovanie trestnej činnosti," uviedla hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová.

Podnikateľ je z obce Ladomirová pri Svidníku a dlhé roky sa venuje podnikaniu v poľnohospodárstve. Či práve s týmto odvetvím súvisia jeho stíhania však zatiaľ nie je známe.

„Obžalovaný sa v konaniach vedených Okresným súdom Svidník vyhýba trestnému stíhaniu a v prípade jeho nevzatia do väzby hrozí dôvodná obava, že sa trestnému stíhaniu bude vyhýbať i naďalej, a to z dôvodu hrozby vysokého trestu," dodala Petrufová.

Téme sa venoval Pavol Sivák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce