10. 12. 2019 08:30 , článok bol aktualizovaný 10. 12. 2019 12:37 | BRATISLAVA/TASR

NAKA po zásahu na západe zadržala dvoch mužov, ktorí mali vraždiť. Tretí je na úteku

Dvaja z obvinených sú v súčasnosti vo väzbe.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Polícia SR

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v okrese Galanta dve osoby v rámci zločineckej skupiny "Sereďania". Polícia SR o tom informuje na sociálnej sieti.

"Vyšetrovateľ obvinil šesť osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví," uviedla polícia.

Dvaja z obvinených sú v súčasnosti vo väzbe. Na Mareka Danihela je vydaný európsky zatykač a je dlhšie hľadaný, poznamenala polícia. Dve osoby sa polícii podarilo zadržať a Marko Majstorovič je na úteku.

Marko Majstorovič je na úteku.
Marko Majstorovič je na úteku. Foto: TASR
 

Akcia podľa polície súvisela s prípadmi z roku 2008 a 2009, ktoré mali spáchať členovia zločineckej skupiny. "V Šali mali zastreliť Alojza Bórika približne desiatimi výstrelmi z nelegálne držaného samopalu," uvádzajú policajti. Pokračujú, že v Bánovciach nad Bebravou mali Petrovi J. spôsobiť ťažké zranenia reznými ranami a priestrelom kolena nelegálne držanou zbraňou.

"Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ spracuje podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby a predloží ho prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry," uzavrela polícia.

Viac uvidíte v Televíznych novinách

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce