10. 12. 2019 10:26 | PREŠOV/tvnoviny.sk

Dcéra nezvestnej pani z bytovky: Ľutujem, že som jej každý deň nehovorila, ako ju mám rada

Dúfala, že jej mama sa v čase výbuchu len išla prejsť so psom a že je živá a zdravá.

Hasiči zasahujú v horiacom bytovom dome v Prešove.
Hasiči zasahujú v horiacom bytovom dome v Prešove. Foto: TASR

Po obrovskom nešťastí v Prešove je stále nezvestná 70-ročná pani Emília. Bývala na 12. poschodí na Mukačevskej ulici. Na rovnakom poschodí vo vedľajšom byte bývala aj jej dcéra Ingrid. Tá sa snažila mame po detonácii dovolať. Vravela, že mobil síce zvonil, no po chvíli sa vypol.

V čase výbuchu bola Ingrid v práci. „Počula som ohlušujúcu detonáciu. Asi o dve minúty mi oznámila známa z vedľajšej bytovky, či viem, že naša vybuchla. Volala som mamke. Telefón zvonil, ale nikto nedvíhal. Tak som utekala domov a v jednom kuse volala. Trvalo to asi hodinu. Nikto nezdvíhal, potom sa mobil vypol,” povedala dcéra pani Emílie. Píše o tom cas.sk.

Emíliina dcéra dúfala, že jej mama sa v čase výbuchu len išla prejsť so psom a že je živá a zdravá. Utrápená Ingrid si kladie otázku, že ako je možné, že keď bola firma upozorňovaná na zápach, nevypli plyn.

Doplnila s tým, že mame vďačí za všetko, za celý život. „Pomáhala aj pri výchove môjho syna. A nemohla som sa s ňou priamo rozlúčiť. Odkázala by som jej, že mi je ľúto, že som jej každý deň nehovorila, ako ju mám rada. Človek však nepočíta s tým, že niekto blízky takto odíde... Mami, veľmi ťa ľúbim,” dodala Ingrid.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce