10. 12. 2019 17:11 | LEVICE/TV Markíza

Podvod na úkor čerpacej stanice. Slováci naleteli ďalšej falošnej súťaži

Podobných podvodov môže pred Vianocami pribúdať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dokážu od vás vylákať osobné údaje a následne pripraviť o peniaze. Na svoje nekalé praktiky využívajú internet. Najnovšie sa do nepríjemnej situácie dostala sieť čerpacích staníc. Jej meno niekto zneužil na podvod.

Vedúci prevádzok čerpacej stanice v Lučenci ostal z údajnej súťaže ako obarený. Ľuďom prichádzali takéto správy. „Dobrý deň, vážení zákazníci, vytvorili sme pre vás stávky. Udeľujeme 20-krát plný tank plus 50-eurový šek."

Na facebooku ktosi vytvoril kópiu stránky čerpacej stanice. Kto dostal správu a chcel vyhrať, mal ju zdieľať, označiť, že sa mu páči a komentovať. Potom prišli ďalšie pokyny.

„Všetko, čo musíte urobiť, aby ste si uplatnili cenu v našom obchode, sú vaše telefónne číslo a adresa. Na potvrdenie identifikácie nám musíte zanechať obrázok ID karty. Na prednej a zadnej strane si prezrite preukaz totožnosti a vytvorte selfie s prázdnym papierom," píše sa ďalej.

Hoci to už na prvý pohľad vyzerá podozrivo, našli sa aj takí, ktorí tomu naleteli. Nebolo ich málo - asi 50.

Vedúci čerpacej stanice sa obrátil aj na políciu. Podobných podvodov môže pred Vianocami pribúdať. Ten, kto naletí, sa môže dostať do poriadnych problémov. Podľa IT špecialistu Ondreja Macka to môže skončiť až vystavením pôžičky na vaše meno.

Viac v reportáži Petra Zimana

 


VIAC Z Domáce