13. 12. 2019 17:05 | NITRA/TV Markíza

Sebastián mal byť 13. obeťou z autobusu. Stal sa ale zázrak, mladík vyhral súboj so smrťou

Zlyhávali mu životné funkcie, dlho bol v kritickom stave.

Autobus vytiahli z priekopy.
Autobus vytiahli z priekopy. Foto: TV Markíza

V piatok, kedy je presne mesiac od tragickej zrážky autobusu a nákladiaka pri Nitre, prepustili lekári domov predposlenú z preživších cestujúcich. V nemocnici zostáva už len 15-ročný školák. Takmer tri týždne bol v umelom spánku a doslova bojoval o život. Teraz sedí a komunikuje. Pred médiami prvýkrát prehovoril aj jeho otec.

Pätnásťročný Sebástián bol mesiac v opatere lekárov v Nových Zámkoch. Tam ho operovali okamžite po zrážke. Zlyhávali mu životné funkcie. Dlho bol v kritickom stave. To, že sa prebral, je takpovediac zázrak.

Domov si ho ale ešte rodičia vziať nemôžu. Po úraze hlavy má školák čiastočný výpadok pamäte. Zotaviť sa potrebuje nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Chlapca previezli do Nitry v piatok ráno. Rodina, ktorá je z Kolíňan, k nemu bude mať bližšie. Do Nových Zámkoch za ním chodili každý deň, teraz ho čakajú rehabilitácie.

Zrážku autobusu a nákladiaka pri Nitre 13.novembra neprežilo 12 ľudí - všetko to boli cestujúci, tri školáčky z Jelenca a deväť obyvateľov obce Kolíňany. Najmladšia obeť mala 15, najstaršia 70. Medzi mŕtvymi bol aj manželský pár, po ktorom zostali dve siroty. 

Viac uvidíte v reportáži Moniky Kolekovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce