16. 12. 2019 17:00 | KOŠICE/TV Markíza

Dohodnutá brutálna bitka mladých dievčat v Košiciach. Aký trest ich čaká?

Aktéri pripravili aj mapku súboja s vyznačenými miestami, odkiaľ budú konflikt nakrúcať.

Bitka dievčat.
Bitka dievčat. Foto: TVNOVINY.sk

Brutálna bitka dievčat, ktorá otriasla slovenským internetom. Dohodnutému súboju mladých žiačok sa pred časom v Košiciach prizerali desiatky ľudí. Celú vec riešila polícia, ktorá spolu s prokuratúrou teraz vyšetrovanie ukončila. Bitkárkam hrozilo väzenie.

V Košiciach sa bili iba 12, 15 a 16-ročné dievča. Mladé bitkárky sa stretli pri chátrajúcej budove, len pár metrov od centra mesta. Na konflikt sa prišli pozrieť desiatky ľudí, viacerí ho nakrúcali na mobil.

Aktéri pripravili aj mapku súboja s vyznačenými miestami, odkiaľ budú konflikt nakrúcať. Informácie o tom, že ide o organizované turnaje sa nepotvrdili. "Mňa neudivuje, že tie dievčatá sa bijú. Mňa udivuje, že ani jeden z tých divákov nepovedal - tak dosť," ragovala psychiatrička Danica Caisová.

Celú vec začala riešiť polícia. Maloletá bitkárka (12) sa trestnému stíhaniu vyhla. Zvyšným dvom však hrozilo až dva a pol ročné väzenie.

Prekvapení ostali aj na školách, ktoré dievčatá navštevujú. Polícia i prokuratúra teraz vyšetrovanie ukončili. Dievčatá sa však zatiaľ pred súd nepostavia.

Pomohlo ich priznanie, doterajšia beztrestnosť i kladné hodnotenia zo škôl. Nebude to však zadarmo.

Reportáž spracoval Jozef Demeter

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce