16. 12. 2019 19:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Mestá rušia ohňostroje a peniaze pošlú do Prešova. Predajcovia pyrotechniky sú zúfalí

Viaceré samosprávy chcú poslať peniaze do Prešova.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Viaceré slovenské samosprávy rušia ohňostroje i koncoročné oslavy. Peniaze radšej ušetria a pošlú do Prešova. Hlavu v smútku ale majú predajcovia pyrotechniky. Takéto rozhodnutia ich totiž môžu pripraviť o živobytie.

Banská Bystrica, Svidník, Liptovský Mikuláš. Tieto ale i ďalšie mestá budú koniec roka vítať na tichých námestiach. Peniaze, ktoré by dali na búrlivé oslavy, chcú poslať do Prešova.

Dokopy trinásťtisíc eur pošle na východ mesto pod Urpínom. Jeden ohňostroj síce zrušili, no tradičný novoročný v prvý deň roku 2020 zostáva. Vo Svidníku tiež zrušili koncoročný ohňostroj, no oslavy úplne tiché nebudú.

Proti takémuto rozhodnutiu slovenských samospráv sa ale ozvali a ohradili predajcovia pyrotechniky. Pre viacerých z nich je totiž rušenie silvestrovských ohňostrojov likvdačné. Na skladoch majú pripravenú pyrotechniku za tisíce eur.

Tibor Lančarič zo Slovenskej asociácie pyrotechnickych firiem hovorí, že techniku objednávali mesiace vopred, teraz s ňou nemajú, čo robiť. Prešovčanom pomôcť treba, no rušenie ohňostrojov zase ohrozuje živobytie jeho kolegov.

Viac uvidíte v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce