19. 12. 2019 06:39 | PREŠOV/tvnoviny.sk

Smutný pohľad na miesto, v ktorom bol život. Ľudia prišli o všetko, zostali im už len spomienky

Výbuchom zničená bytovka v Prešove sa zmenila na hromadu trosiek.

Na mieste tragédie zostala hromada sutín.
Na mieste tragédie zostala hromada sutín. Foto: Facebook/Mesto Prešov
Poškodená bytovka po veľkom požiari v Prešove.
Búracie práce v Prešove.
Búracie práce v Prešove.

Výbuchom zničená bytovka v Prešove sa zmenila na hromadu trosiek. Po treťom dni je už takmer celá zbúraná. So zvyškom torza paneláka by si vo štvrtok mali poradiť už menšie mechanizmy.

Špeciálny demolačný bager postupne strhával poschodie za poschodím. S kusmi panelov z bytov vypadávali nábytky, chladničky, práčky, šatstvo i osobné vecí tých, ktorí si nič z toho nestihli zobrať a späť sa už vrátiť nemohli.

Pozrite si, ako zdemolovali bytovku v Prešove za 90 sekúnd

Obyvatelia prišli o všetko. Zostali im už len spomienky. Mnohí z nich našťastie prežili. Bohužiaľ, sú však aj takí, ktorí šťastie nemali.

Pri výbuchu plynu a následnom požiari v piatok 6. decembra o život v tomto paneláku prišlo osem ľudí. Telesné ostatky nezvestnej 70-ročnej dôchodkyne stále nenašli.

Mimoriadna situácia v Prešove naďalej trvá

Mimoriadna situácia v Prešove potrvá, až kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov, informuje mesto Prešov na svojej stránke.

Otázkou ale stále zostáva, čo bude so sutinami zo zbúraného paneláka, či ich budú triediť podobne, ako tomu bolo aj pri páde dvojičiek po teroristickom útoku v New Yorku.

Mesto už určilo firmu, ktorá by mala sutiny odvážať, no presný postup zatiaľ dohodnutý nie je.

„Po celkovej asanácii bytového domu č. 7 zabezpečíme v čo najkratšom čase odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice. Presný postup koordinujeme s firmou, ktorá bude sutiny vyvážať, v súčinnosti s Odborom starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Prešove. K samotnému vývozu však pristúpime až na základe usmernenia z policajného zboru SR," dodáva mesto Prešov.

Pozrite si reportáž Martina Jedináka. Takto to vyzeralo v Prešove tretí deň búracích prác.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce