19. 12. 2019 12:36 , článok bol aktualizovaný 19. 12. 2019 19:35 | PREŠOV/TASR, TV Markíza

S odvozom sutín z Mukačevskej ulice zatiaľ nezačnú, pokračujú záchranné práce

Dôchodkyňa je stále nezvestná.

Bytovka po demolácii.
Bytovka po demolácii. Foto: TASR

S odvozom a uskladnením sutín z bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7 v Prešove, ktorý zničil výbuch plynu a následne ho demontoval stroj z Česka, sa vo štvrtok nezačne. Informoval hovorca mesta Vladimír Tomek. Ako uviedol, na mieste ešte pokračujú záchranné práce a priestor naďalej zostáva pod dohľadom polície.

"V čo najkratšom čase bude určená vhodná skládka, kde sa budú postupne vyvážať všetky sutiny z bytového domu. Na skládke bude zabezpečené vytriedenie predmetov a osobných vecí obyvateľov bytového domu na Mukačevskej č. 7. Všetky úkony realizujeme a budeme realizovať v úzkej koordinácii s Okresným úradom a políciou," vysvetlil Tomek. 

Pozrite si rozhovor so zamestnancom firmy, ktorá sa podieľala na demolácii bytovky:

 

Mimoriadna situácia v Prešove podľa jeho slov potrvá dovtedy, kým nebudú ukončené záchranné práce a nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov.

Výbuch plynu a následný požiar v 12-podlažnej bytovke na Mukačevskej ulici č. 7 na prešovskom sídlisku 6. decembra neprežilo sedem ľudí, jedna osoba je naďalej nezvestná. 

Nepodarilo sa ju nájsť ani počas doterajšej sanácie budovy. Bytovku začali búrať v pondelok (16. 12.) a skončili v stredu (18. 12.) popoludní. Krízový štáb napokon rozhodol, že je potrebné ju asanovať celú. Okrem zničenej bytovky museli svoje domovy dočasne opustiť aj obyvatelia viacerých okolitých domov. Tí sa však následne vrátili do svojich bytov.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce