22. 12. 2019 19:00 | KALINOVO/TV Markíza

Dôchodca (†70) bol nezvestný od piatku, domov sa už nevrátil

Na brehu našli jeho peňaženku nezvestného. Začali mať obavy, či nespadol do rieky.

Pátranie po stratenom dôchodcovi z Kalinova.
Pátranie po stratenom dôchodcovi z Kalinova. Foto: TV Markíza

Domov sa už nevrátil. Dôchodca bol nezvestný od piatku a v nedeľu (22. 12.) hľadali 70-ročného muža aj policajti aj hasiči. Peňaženka, ktorú našli pri rieke neveštila nič dobré.

Kalinovo neďaleko Poltára. Od rána tam po dôchodcovi pátrali policajti z Poltára, Lučenca, psovodi, hasiči aj dobrovoľníci. To, že neprišiel domov zistil jeho príbuzný. Muža naposledy videli v pohostinstve.

Na brehu našli peňaženku nezvestného. Začali mať obavy, či nespadol do rieky. Nakoľko je hladina rieky miestami aj dvojmetrová, použili hasiči na hľadanie muža aj čln.

Jeho známi si nevedeli vysvetliť, čo sa mohlo stať. Alkoholu neholdoval a keď išiel z pohostinstva domov, opitý vraj nebol.

„S člnom sme sa splavili a pozerali sme, či nie je osoba zachytená v konároch až od obce Kalinovo až po obec Pinciná. To sa nepotvrdilo, tak sme sa vrátili naspäť na počiatočné miesto," povedal nám veliteľ zásahu HaZZ Poltár Pavel Skýpala.

Tušenie, že bude vo vode sa nakoniec potvrdilo. Dôchodcu našli pár metrov od miesta, kde ho videli naposledy. No bez známok života.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce