23. 12. 2019 11:51 , článok bol aktualizovaný 23. 12. 2019 19:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Tragédia pred Vianocami: Zomrel stredoškolák Lukáš (†18), ktorého zasiahla na vyučovaní elektrina

Do školy prišli hneď po incidente okrem policajtov aj z inšpektorátu práce.

Bežná vyučovacia hodina sa zmenila na boj o život.
Bežná vyučovacia hodina sa zmenila na boj o život. Foto: TVNOVINY.sk

Vianoc sa nedožil. Osemnásťročný študent, ktorého zasiahol elektrický prúd v škole počas vyučovania, bol tri týždne v nemocnici v umelom spánku. Boj o život napokon prehral.

Lukáša zasiahla elektrina v učebni elektrotechniky počas merania regulácie autotransformátora. Uchopil elektrický vodič na nechránenom mieste bez izolácie a zasiahlo ho takmer 400 voltov.

Lukáš upadol do bezvedomia. Kým prišla záchranka, spolužiaci sa ho snažili oživiť. Sanitka ho potom previezla do novozámockej nemocnice, kde až doteraz bojoval o život. Nemocnica sa k tragédii nevyjadruje a s médiami už nekomunikujú ani príbuzní chlapca. Inšpektori práce hneď po nešťastí zistili veľa pochybení zo strany školy.

"Už v súčasnosti možno hovoriť o fatálnom zlyhaní pri výchove a vzdelávaní študentov...Neboli vykonané opatrenia zamedzujúce dotyku osôb so živými nechránenými časťami pod napätím, respektíve neboli používanie a dokonca pridelené riadne ochranné pracovné prostriedky," reagoval po incidenta reagoval hlavný inšpektor práce v Nitre Róbert Bulla.

Aj po troch týždňoch okolnosti nešťastia dôkladne preverujú. Škole hrozí vysoká pokuta, a to až do 200-tisíc eur. Jej stanovisko sa nám však v pondelok získať nepodarilo. Polícia okolnosti tragédie stále skúma a vedie stíhanie pre ublíženie na zdraví.


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce