31. 12. 2019 16:23 , článok bol aktualizovaný 31. 12. 2019 19:13 | TURŇA NAD BODVOU/TASR

Mladík (†25) v tmavom oblečení prebiehal cez cestu, zrážku neprežil

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Chodca nebolo vidieť.
Chodca nebolo vidieť. Foto: TV Markíza

Po zrážke s autom zomrel v pondelok (30. 12.) 25-ročný chodec, ktorý prebiehal cez cestu pri obci Turňa nad Bodvou (okres Košice - okolie). Stalo sa tak krátko po 16.30 h, mladík bol podľa polície v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, pričom po vystúpení z autobusu nevyužil priechod pre chodcov.

"Podľa doterajších zistení ho na suchom rovnom úseku cesty v smere od obce Zádiel na obec Drienovec počas toho, ako prebiehal cez cestu, zachytila 25-ročná vodička s vozidlom VW Golf, ktorá už aj napriek snahe zrážke zabrániť nedokázala. Zranenia, ktoré chodec utrpel, boli natoľko vážne, že im na mieste podľahol," informovala v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Bezprostredne po zrážke s chodcom do vozidla zozadu narazilo druhé auto, ktoré viedla 47-ročná žena.

"Obe vodičky boli počas dokumentovania dopravnej nehody podrobené dychovej skúške a výsledok oboch dychových skúšok bol negatívny. Prítomnosť alkoholu, prípadne iných návykových látok u nebohého chodca bude zisťovaná pri pitve," doplnila Ivanová.

Počas dokumentovania dopravnej nehody aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava úsek cesty uzatvorili na približne pol hodinu. Polícia zároveň v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

 


VIAC Z Domáce