02. 01. 2020 19:00 | NITRA/TV Markíza

Po novoročných oslavách sa niektoré miesta zmenili na smetisko

Možno neviete, ale mestskí polícajti vám môžu za neodpratanie bordelu dať aj pokutu.

Neporiadok po novoročnej oslave v Nitre.
Neporiadok po novoročnej oslave v Nitre. Foto: TV Markíza

Každoročná klasika. Nový rok sme oslavovali všetci, no po silvestrovskej zábave sa nám už upratovať nechcelo. Sídliská a ulice v mnohých slovenských mestách vyzerali ako veľké smetisko.

Vítanie nového desaťročia bolo bujaré aj v Nitre. Ráno však prišlo poriadne vytriezvenie. Silvestrovské oslavy totiž neostali bez následkov.

„Pri tých množstvách ľudí, ktorí sa vyjdú do ulíc zabávať a používajú zábavnú pyrotechniku, respektíve nejaké poháre - alkoholické nápoje, nie je možné odkontrolovať. Reálne na mieste môžeme uložiť blokovú pokutu do výšky 30 eur," povedal nám náčelník nitrianskej mestskej polície Erik Duchoň.

Fľaše, no predovšetkým obaly zo zábavnej pyrotechniky, strašili na každom rohu. Kto sa vybral na novoročnú prechádzku, zostal v šoku.

Chlapi z mestských služieb sa narobili viac ako inokedy, za dva dni nového roka vyzbierali stovky kíl odpadu. „Každým rokom je to viac a viac. Treba povedať, že mesto je naozaj veľké, v mestských službách sme nasadili všetkých ľudí, ktorí boli k dispozícii," konštatoval primátor Marek Hattas.

Vo štvrtok (2. januára) už boli sídliská čisté, a to aj vďaka tým, ktorí upratali po svojich neporiadnych susedoch.

Reportáž spracoval Jakub Takáč.

 


VIAC Z Domáce