03. 01. 2020 10:06 | KOMÁRNO/tvnoviny.sk

Policajti chceli prichytiť kolegu ako si "privyrába" na pokutách. Spravili ale fatálnu chybu

Keďže bolo začatie stíhania vo veci nezákonné, chyba sa prenáša aj na obvinenie, obžalobu a trest.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Inšpekcia chcela prichytiť policajta. Nasadila agenta a aj tak ich práca vyšla "nazmar".

Prípad sa stal v Komárne, keď policajná inšpekcia riešila poručíka za to, že vyberal pokuty od vodičov tak, že si časť peňazí dal aj do svojho vrecka.

Napríklad priestupok v jednej obci ani nezaevidoval do informačného systému vodičov. Šofér dostal pokutu sto eur, 40 si nechal policajt. Píšu o tom aktuality.sk s tým, že policajti pri vyšetrovaní nasadili dokonca agenta.Ten poručíkov skutok aj zadokumentoval. Muž dostal od súdu trest aj finančnú pokutu.

Nakoniec sa ale všetko zmenilo. Vyšetrovateľ inšpekcie spravil úplne na začiatku prípadu fatálnu chybu. Vyšetrovanie bolo ohraničené konkrétnym termínom. Policajta tak neobvinil za skutok, ktorý spáchal v tomto čase. Vyplynulo, že agenta nasadil až po termíne. Časy začatia stíhania vo veci a voči konkrétnej osobe tak nesedeli.

Odvolací súd konštatoval, že postup inšpekcie nebol v súlade so zákonom a dopustila sa neodstrániteľnej podstatnej procesnej chyby.

Vyšetrovateľ inšpekcie tak papierovú robotu nezvládol a celá snaha aj s použitím agenta vyšla nazmar. Keďže bolo začatie stíhania vo veci nezákonné, chyba sa prenáša aj na obvinenie, obžalobu a trest.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce