03. 01. 2020 16:27 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Zachránil bábätko z bezdomoveckého brloha: Policajtov príbeh zverejnila jeho suseda

Jeho príbeh zdieľajú ľudia na sociálnej sieti.

Policajt s bábätkom.
Policajt s bábätkom. Foto: Polícia SR

Zachránil bábätko z bezdomoveckého brloha v bratislavskej Petržalke. Policajtov príbeh si všimla jeho suseda. Príspevok má na sociálnej sieti desiatky zdieľaní.

Všetko sa ale udialo ešte v marci, keď pri náhodnej kontrole našiel policajt v spomínanom brlohu asi 16-dňové dieťa.

Takto to opísala pani, ktorá chcela, aby sa o tomto čine policajta dozvedela aj verejnosť. A tak napísala policajtom, čo o "náleze" vedela a tí to zverejnili na Facebooku.

"Jeho rodičia nikde neboli, v tom brlohu sa s ním nachádzali len cudzí ľudia, ktorí oň nejavili záujem, ležalo tam hladné, uzimené, v príšerných nehygienických podmienkach. Keď som to počula, až mi prešiel mráz po chrbte, lebo také malé dieťatko ešte nemá žiadnu imunitu, a nielenže by nemalo prísť do styku so žiadnymi cudzími ľuďmi, ale už vôbec by nemalo byť umiestnené v absolútne nevyhovujúcich podmienkach, v špine a bez tepla, kde mohlo dostať nejaký zápal alebo infekciu," napísala policajtom žena s tým, že jej sused si chvalabohu toto dieťa všimol a okamžite začal konať.

"Boli privolaní záchranári a aj sociálka. Keď prišla matka dieťaťa, ukázalo sa, že je silná schizofrenička a so slovami, nech sa postará štát, dieťatko odovzdala. V súčasnosti už je chlapček adoptovaný a som šťastná, že dostal druhú šancu na dobrý život," uzavrela.


VIAC Z Domáce