05. 01. 2020 10:40 | BRATISLAVA/TASR

Minister obrany Peter Gajdoš požiada o zvolanie Bezpečnostnej rady SR

Pellegrini sa vyjadril, že vládny špeciál je pripravený kedykoľvek vyzdvihnúť siedmich slovenských vojakov slúžiacich na misii v Iraku.

Minister obrany Peter Gajdoš.
Minister obrany Peter Gajdoš. Foto: TASR

Minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) požiada predsedu vlády SR Petra Pellegriniho o zvolanie Bezpečnostnej rady SR pred rokovaním Vojenského výboru NATO a Severoatlantickej rady, ktoré sa budú konať v pondelok (6. 1.). "Dôvodom je aktuálna situácia v Iraku, vyhodnotenie poznatkov a prijatie opatrení na zabezpečenie slovenských vojakov, ktorí sa v krajine nachádzajú," dodala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Pellegrini sa v sobotu (4.1.) vyjadril, že vládny špeciál je pripravený kedykoľvek vyzdvihnúť siedmich slovenských vojakov slúžiacich na misii v Iraku. Vyhlásil to v súvislosti s aktuálnou situáciou na Blízkom východe, po piatkovom (3.1.) cielenom americkom útoku, pri ktorom bol zabitý iránsky generálmajor Kásem Solejmání, veliteľ špeciálnych jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd.

Premiér i prezidentka SR Zuzana Čaputová počas dňa zdôraznili nevyhnutnosť deeskalovať napätú situáciu na Blízkom východe a hľadať riešenie prostredníctvom rokovaní zainteresovaných strán.


VIAC Z Domáce